search

Dovolená v Doesburg

Doesburg, dovolená v Nizozemí naplno

Ubytování ve Gelderland, chaty a pobyt Holandsko

Jedenáctitisícový Doesburg se rozprostírá na břehu řeky Ijsely v malebném nizozemském kraji Gelderland. Toto nádherné město bylo založeno již v roce 1237, není tedy divu, že každého příchozího zaujme pozoruhodným středověkým jádrem s mnohými historickými stavbami. Během dovolené v Holandsku tu lze obdivovat výstavní měšťanské domy či mohutný kostel Martinikerk. Za pozornost nepochybně také stojí četná muzea, stará továrna na výrobu hořčice nebo hospoda De Waag, údajně nejstarší v Nizozemsku. Nachází se ve skvostném gotickém domě Het Hoge Huis Gelria a byla uvedena do provozu v roce 1478. To už za rezervaci některého z našich rekreačních domů v Nizozemsku stojí, co říkáte?

Náměty, jak využít ubytování v Doesburgu

Nedaleký, téměř šedesátitisícový Doetinchem je rovněž městem s dlouhou minulostí. Městská práva získal v roce 1236, avšak jeho území je známým archeologickým nalezištěm až 11 000 let starých pozůstatků pravěkých lovců. Doetinchem nabízí kromě pozoruhodného historického centra a pozůstatků středověkého opevnění též pompézní středověkou vodní tvrz Slangenburg. Z rekreačních chat v Holandsku to nebudete mít daleko ani k Arnhemu, hrdé metropoli kraje Gelderland. Město bylo založeno již počátkem třináctého století, a jako takové disponuje i množstvím monumentálních středověkých památek. V novodobých dějinách ho proslavila zejména krvavá osvobozenecká operace spojeneckých armád v roce 1944.

Geldry, kraj cestování zaslíbený

Historická perla regionu, starověký Nijmegen, stojí už přes 2 000 let a je jedním z nejstarších nizozemských měst. V rámci dovolené v Nizozemsku tu narazíte například na ruiny starořímského amfiteátru či na pozůstatky románské kaple z osmého století. Muzeum Valkhof vás detailně seznámí s římskými a středověkými dějinami celé oblasti. Kouzelné doesburgské okolí ukrývá řadu dalších měst jako Apeldoorn s barokním zámkem Het Loo, Zutphen s kostelem St. Walburga, pohodový Deventer či nenápadné Ede. Pokud ze svého rekreačního apartmánu vyrazíte na celodenní výlet, čeká vás hlavní město Amsterdam, královský Utrecht či přístavní Rotterdam na líně tekoucím Rýnu.