search

Dovolená v Hulshorst

Hulshorst, klidné místo uprostřed holandského památkového uragánu

Chaty a chalupy v Nizozemsku

Nenápadná víska Hulshorst leží v lesnaté oblasti malebného nizozemského kraje Gelderland. Obec není příliš vzdálená od čistého jezera Veluwemeer, které je součástí okrajových vodních ploch obklopujících dvojpolder Flevo. Disponuje mnoha udržovanými plážemi, u nichž si můžete během dovolené v Holandsku vyzkoušet rozličné druhy vodních sportů jako například windsurfing. Vesnice Hulshorst, v níž najdete naše rekreační domy, je z vnitrozemí obklopena úrodnou krajinou s typicky poklidným nádechem holandského venkova. Určitě se nechte zlákat i k toulkám mezi luka s pasoucími se kravami, květinovými poli, všudypřítomnými skleníky a několika větrnými mlýny.

Ubytování v Hulshorstu je ideální pro milovníky aktivní dovolené

Jen pár minut na severovýchod od rekreačních apartmánů v Holandsku se rozprostírá metropole vedlejšího kraje Overijssel, nádherné město Zwolle. Jeho dominantou je nejvyšší věž Nizozemska, která je součástí skvostné baziliky Onze Lieve Vrouwe z počátku čtrnáctého století. Ve Zwolle také objevíte pozůstatky středověkého opevnění s dobovou městskou branou Sassenpoort a hezky se projdete romantickým parkem Potgietersingel. Zamíříte-li při pobytu v nizozemském Hulshorstu na jih, dorazíte po chvíli do dalšího pozoruhodného místa, do Apeldoornu. Honosí se zejména výstavním královským zámkem Het Loo, vystavěném v barokním slohu počátkem 17. století. Děti tu určitě upoutá slavné opičí zoo, velkou atrakcí je i muzeum parních lokomotiv s vyhlídkovou trasou.

Příliš dlouhý most a jiné atrakce Gelderlandu

Ubytování ve Gelderland, chaty a pobyt Holandsko

Z Apeldoornu je to již jen co by kamenem dohodil do Arnhemu, metropole Gelderlandu rozložené na jednom z ramen rýnské delty. Toto dějiště operace Market Garden za druhé světové války vás upoutá řadou památek v čele s gotickým kostelem Groote Kerk či bohatě zdobenou renesanční radnicí Duivelshuis. Ubytování v Holandsku je též zárukou mnoha zážitků jako návštěvy 3D kina Pathé IMAX a Rembrandt Theater, nádherné zoologické zahrady Koninklijke Burger a rozsáhlého skanzenu. K dalším zajímavým místům v dosahu našich rekreačních objektů kolem Hulshorstu patří středověká pevnost a tržiště v Harderwijku, velkolepý Naarden s Komenského hrobem či Utrecht, skutečná perla Nizozemska. Dovolená v zemi kanálů a dřeváků nemůže být nudná!