Pronájem apartmánů ve Gelderland

Gelderland, provincie, v níž stojí za to prožít dovolenou v Nizozemsku

Ubytování v soukromí v Holandsku

Gelderland je překrásný kraj, rozkládající se ve středovýchodním vnitrozemí Holandska. Charakterizuje jej zejména nádherná příroda s množstvím romantických lesů a několika národními parky. Oblast plná kvalitních rekreačních domů je protkána kilometry zajímavých cyklotras a turistických stezek. Jedná se o největší a nejlidnatější holandskou provincii. Historie Gelder sahá až do jedenáctého století, proto zde během dovolené v Nizozemí narazíte na spoustu zajímavých památek. Kraj se pyšní mnoha hrady, zámky či sakrálními stavbami a zejména výstavními středověkými městy s ojedinělou architekturou. Najdete tu moderní a rušné aglomerace i typicky malebný a úrodný holandský venkov jako stvořený k poklidné rekreaci.

Výlet do největších měst Gelderlandu

Metropolí provincie je stopadesátitisícový Arnhem. Smutně proslul především brutální bitvou mezi spojenci a ustupující německou armádou v roce 1944, která se stala námětem pro slavný film Příliš vzdálený most. Arnhem je však také pozoruhodné středověké město založené v roce 1233. Disponuje zajímavými pamětihodnostmi jako například kostelem Groote Kerk z patnáctého století či spektakulární radnicí Duivelshuis s bohatou renesanční výzdobou. Zkuste dovolenou v Holandsku a objevte opravdovou historickou perlu, kterou mají Geldry ve městě Nijmegen. Jeho dějiny sahají až do prvního století před naším letopočtem. Zachovaly se tu fundamenty starořímského amfiteátru a karlovské kaple. Město se honosí zajímavými expozicemi v čele s muzeem římské a středověké historie Valkhof či expozicí africké kultury Africa Museum.

Geldry mají turistům co nabídnout

Třetím kulturním centrem oblasti, v níž najdete naše rekreační chaty v Holandsku, je pozoruhodný Apeldoorn. Svůj největší rozkvět město zaznamenalo v období baroka a obdivovat tu můžete například výstavní královský zámek Het Loo z roku 1686. V Apeldoornu objevíte i moderní sportovní halu Omnisport Velodrome či opičí zoo, v němž se s těmito nezbednými zvířaty dostanete do přímého kontaktu. Další zajímavá místa Gelderlandu jsou velká města Zutphen a Ede. Pokud máte rádi konejšivý klid přírody, vydejte se do národních parků Veluwezoom a Hoge Veluwe. Do nizozemské metropole Amsterodamu je to asi hodinku jízdy autem.