Rekreační domy ve Gelderland

Groningen, region se zábavou a poznáním v srdci

Dovolená a ubytování v Holandsku

Úchvatný nizozemský kraj Groningen se rozprostírá v severovýchodní části země u málo známého Waddeského moře. Kromě unikátní, UNESCEM chráněné přírody jeho pobřeží vám během dovolené v Holandsku nabídne magickou oblast jezer a vodních kanálů, protkanou kilometry turistických a cyklistických tras. A také spoustu ojedinělých historických památek a výstavních měst. Metropolí kraje je stejnojmenné, těžko napodobitelné město s historií sahající až do jedenáctého století. Pyšní se starobylou univerzitou z roku 1614 a citlivě snoubí památkové monumenty s hypermoderní novodobou architekturou progresivní aglomerace. Zasloužené patří k nejkrásnějším, na jaké můžete na svém pobytu v Nizozemsku natrefit.

Ubytujte se v Groningenu a užijte si jeho lákadel

Groningenskému centru dominuje nejvyšší stavba města a zároveň jedna z jeho nejstarších památek, vyhlídková věž se zvonicí Martinitoren. V monumentálnosti za ní nezaostává ani velkolepý gotický kostel Aa-kerk ze třináctého století. Světoznámým zástupcem moderní architektury je například futuristické Groninger Museum, nezapomeňte ani na hlavní nákupní ulici Herestraat. Groningen, skýtající řadu pěkných rekreačních apartmánů v Holandsku, také disponuje nebývalým množstvím výstavních staveb z období „holandské renesance“. Jedná se především o honosné měšťanské domy z 16. a 17. století. Skvostem tohoto slohu je i samotná hlavní budova univerzity, kde se v dnešní době vzdělává až 30 tisíc studentů.

Toulky typickou holandskou krajinou

Zajistěte si rekreační dům v Holandsku a vyrazte do dalších krásných měst v okolí jako Drachten, Assen, Delfzijl nebo nejseverněji položené holandské sídlo Eemshaven. Celodenní výlet si udělejte do Leeuwardenu, metropole sousedního Fríska, do pěkného zámku Menkeaborg u Uithuizenu či do Buitenpostu. Na milovníky hezké přírody čekají slatiniště národního parku Lauwersmeer kolem jezera stejného jména. Je to zároveň významné hnízdiště mnoha druhů zajímavého vodního ptactva. Na waddenském pobřeží určitě v rámci dovolené v Nizozemí neopomeňte navštívit centrum zdejšího lovu krevet, pitoreskní a pestrými barvami hrající rybářskou vesničku Zoutkamp.