search

Dovolená ve Winterswijk

Winterswijk aneb jak si užít ubytování v Nizozemsku na sto procent 

Chaty ve Gelderland, chalupy v Holandsko

Malebné městečko Winterswijk se krčí téměř u hranic s Německem v pozoruhodném holandském kraji Gelderland. Jeho historie sahá až do raného středověku, avšak kvůli poměrné izolaci a nepřítomnosti kvalitních cest zaznamenalo rozmach až počátkem 19. století. Dnes je příjemným místem k prožití dovolené v Nizozemsku, naplněné poznáváním zdejší bohaté historie. Oblast Winterswijku vyniká rozvinutým textilním průmyslem a nádhernou přírodou. Vhodná je proto pro každého, kdo během prázdnin hledá klid při procházkách či cykloturistice v kultivované krajině východního Nizozemska. Pobyt tady se navíc bude líbit i vašim dětem.

Příliš mnoho památek kolem Winterswijku

Zajímavou architekturou z období renesance i industriální éry poloviny 19. století oslní město Enschede, ležící zhruba 40 kilometrů severně od našich rekreačních domů ve Winterswijku. Enschede je dnes poklidným místem s ojedinělou atmosférou, dokreslenou množstvím stylových kaváren a malebných náměstíček uprostřed pitoreskního historického centra. Směrem na východ od Winterswijku leží Arnhem, plný svědků dávné minulosti jako rozmanitě zdobená radnice Duivelshuis či monumentální gotická katedrála Groote Kerk. Využijte dovolenou v Holandsku k prohlídce zoologické zahrady Koninklijke Burger, zemědělského skanzenu či zhlédnutí filmu v areálu Rembrandt Theater.

Tipy na zábavu kolem rekreačních apartmánů ve Winterswijku

Jen kousek od Arnhemu se nachází jedno z nejstarších nizozemských měst Nijmegen, které bylo založeno již v prvním století před naším letopočtem. Pyšní se například ruinami starověkého amfiteátru, pozůstatky románské kaple ze čtvrtého století i expozičně bohatým muzeem římské a středověké historie Valkhof. Vyzkoušejte naše rekreační domy v Holandsku a prozkoumejte městečko Borculo s pozůstatky středověkého opevnění nebo velký vodní mlýn Mallumsche Molen v Eibergenu. Ve starobylém Ruurlo stojí překrásný zámek stejného jména a protestantský kostel De Sint Willibrorduskerk.