search

Dovolená v Groningen

Rekreační domy v provincii Groningen

Groningen je nejsevernější provincií Nizozemska se spoustou středověkých kostelů, selských usedlostí a typických mlýnů. Jako speciální tip na výlet nabízíme návštěvu chovné stanice tuleňů obecných v Pieterburen, která spolehlivě nadchne malé i velké. A doslova povinností je prohlídka stejnojmenného starobylého města Groningen.

Město Groningen

Groningen je rozmanité město, které získalo v roce 2006 titul Nejlepšího městského centra v celém Nizozemsku. Bývá často cílem jednodenních výletů, ale ani milovníci nakupování a zábavy zde nepřijdou zkrátka. Mezi nejvýznamější památky města patří věž Martini a muzeum Groninger u hlavního nádraží. Množství starých budov, kanálů a malé zelené oázy dotvářejí obraz tohoto příjemného města. Naplánujte si v pohodlí vašeho rekreačního domu v Holandsku výlet do Groningenu!

Atrakce

V Groningenu najdete usedlost `Nienoord`. Na tomto rozsáhlém statku jsou k dispozici mimo jiné vodní hrad, několik dětských hřišť a minigolfový areál. V malém městečku ´Bovenstreek´ se nachází kryté sportoviště ´Apekooi´, nejlepší v celé provincii Groningen. Aktivní den ve volné přírodě můžete strávit s dětmi v parku Knoll'n-Park v Godlinze. Toto velké hřiště leží v přirozené krajině a vyzkoušet zde můžete nejen nejrůznější míčové sporty.

Region

Louky a upravené usedlosti urřují ráz krajiny v provincii Groningen. Kvetoucí řepková pole v létě jsou úžasná! K typickým rysům patří také malé vrcholky, na kterých jsou rozesety vesničky chráněné tak proti velké vodě. Milovníci vodních sportů zde budou rozmazlováni - vedle windsurfingu lze podniknout např. výlet na kajaku nebo kanoe. Nekonečné pláže na pobřeží lákají k romantickým procházkám a jízdní kolo je v provincii Groningen stejně jako v celém Holandsku nejoblíbenějším dopravním prostředkem!!!