Pronájem apartmánů v Groningen

Groningen, město a kraj pro pobyt v Holandsku stvořený

Dovolená a ubytování v Holandsku

Groningen je opravdu výstavním a významným městem se známou univerzitou a také metropolí stejnojmenného kraje v severní části Nizozemska. Dovolenou v Holandsku skutečně mimořádnou zde prožijí zejména milovníci památek, avšak v okolní přírodě protkané jezery a vodními kanály si přijdou na své také turisté a cyklisté. Historie tohoto stodevadesátitisícového města se začala psát již kolem roku 1040, ovšem archeologické důkazy osídlení oblasti sahají až do čtvrtého tisíciletí před naším letopočtem. Dnešní Groningen, v němž najdete i kvalitní rekreační objekty, je dynamickým velkoměstem. Citlivým způsobem se v něm snoubí hypermoderní architektura s nebývalým množstvím středověkých památek, zejména z období holandské renesance.

V nitru Groningenu to památkami praská ve švech

Historickému centru vévodí fantastický gotický kostel Aa-kerk ze třináctého století a stejně stará zvonice, nejvyšší stavba města Martinitoren – dnes vyhlídková věž. Objednejte si rekreační dům v Groningenu a objevte pozoruhodné renesanční budovy univerzity, založené v roce 1614. Soudobou architekturu mimo jiné reprezentuje unikátní, světoznámá budova muzea moderního umění Groninger Museum. Samotný kraj Groningen se rozprostírá až k Waddenskému moři, jehož pobřeží je proslulé nádhernými plážemi s blankytně modrou vodou a letovisky vhodnými k ubytování v Holandsku. Mimořádná je též UNESCEM chráněná krajina se spoustou ojedinělých zástupců evropské flóry a fauny. Leží tu například turisticky oblíbený pitoreskní přístav a známé loviště krevet Zoutkamp plné pestrobarevných rybářských domků.

Na cestách mezi Groningenem a Frískem

Milovníci unikátní přírody by si rozhodně neměli nechat ujít národní park Lauwersmeer kolem stejnojmenného jezera. Jeho čarovné slatiny skýtají útočiště mnohým zajímavým druhům vodního ptactva. Uprostřed rezervace se nalézá nádherná vesnice Lauwersoog s kompletním zázemím rekreačních apartmánů a množstvím neotřelých turistických atrakcí, stylových restaurací a kaváren. Daleko to z ubytování v Holandsku není ani do Leeuwardenu, hlavního města sousedního Fríska, pyšnícího se novogotickým dómem svatého Bonifáce. Hodně k vidění je i v Drachtenu, nabízejícím řadu příležitostí k relaxaci ve stylových hospůdkách kolem vodních kanálů. Největším magnetem Assenu je závodní motoristický okruh a pěkný den můžete prožít i v přístavním Delfzijlu.