Dovolená v Holandsku

Nizozemské království je zemí se spoustou atrakcí a zajímavostí pro mladé i starší. Ideální volbou pro krátkodobý pobyt, ale i obvyklou letní dovolenou v Holandsku. Jako snad žádná jiná země je Holandsko také oblíbeným cílem vodních sportovců, milovníků přírody, ale i těch, kteří hledají jen klid a odpočinek. Nekonečné možnosti vodního dovádění naleznete zejména v provinciích Friesland a Zeeland, v burgundské provincii Limburg se již budete cítit jako v zahraničí. Zajímáte se o kulturu? V takovém případě Vás určitě uspokojí návštěva velkých holandských měst: Amsterdam, Utrecht nebo Rotterdam. Doporučujeme ovšem také menší charakteristické obce jako např. Workum, Thorn, Valkenburg a Volendam. Najděte si rekreační dům v Holandsku svých snů.

Památky Holandska a další zábava

Historie Nizozemského království se začala psát již kolem roku 1000 našeho letopočtu. Není tedy divu, že během své dovolené v Holandsku narazíte na množství monumentálních památek a spousty velkolepých středověkých měst. Zajímavou sakrální i světskou architekturou, galeriemi či muzei zejména s obrazy proslulých holandských mistrů doslova překypují. Za pozornost určitě stojí zdejší kouzelná metropole, miliónový Amsterdam. Začal vzkvétat od třináctého století na místech vysušených pobřežních bažin Severního moře. Poznejte z našich rekreačních domů v Nizozemsku, že se jedná o opravdu nádherné město, plné promenád kolem vodních kanálů, lemovaných honosnými měšťanskými domy s tajemným podloubím.

Amsterodam, hlavní město umění

Amsterdamské kanály ze 17. století a jeho obranná linie jsou chráněny UNESCEM. Město je i centrem umění a v proslulé galerii Rijksmuseum si prohlédnete nejslavnější obrazy Rembranta, Vermeera a jiných významných mistrů štětce. Největší sbírku díla dalšího slavného rodáka představuje Van Goghovo muzeum. Neméně přitažlivým, výstavním městem, významným středověkým obchodním centrem a povinnou zastávkou na vaší dovolené v Nizozemsku je Utrecht, založený Římany již v roce 48. Středověké Staré město je dnes památkovou rezervací a dominuje mu 112 metrů vysoká věž Domtoren. Do dvanáctého století byla součástí katedrály svatého Martina z Tours, kterou zničila větrná smršť. Dodnes se tu však zachovaly další dva monumentální dómy, katedrála svatého Martina a katedrála svaté Kateřiny.

Škola hrou aneb Comenius by měl radost

Památky však rozhodně nejsou jediným lákadlem během dovolené v rekreačním bytě v Holandsku. Malé i velké dozajista nadchne obrovská zoo v Rotterdamu s nádherným podmořským světem. Za návštěvu stojí i Zeedierenpark Harderwijk, největší mořský park v Evropě s tolik oblíbeným delfináriem. Přímořský komplex Batavia yard v Leystadtu unikátním způsobem předvádí stavbu obrovských dřevěných lodí a nálezy mořské archeologie. Velmi zajímavou exkurzí se může stát návštěva slavných brusíren diamantů Coster Diamonds či Gassan Diamonds v Amsterodamu. To samé platí o prohlídce výrobny proslulých holandských sýrů Alida Hoeve & Vriendschap ve Volendamu a o průzkumu známých Sýrových trhů ve městě Gouda. Našinec by neměl opomenout středověkou pevnost Naarden s hrobem Jana Ámose Komenského.