search

Dovolená v jižním Holandsku

Rekreační domy v provincii Jižní Holandsko

Jižní Holandsko je známé zejména díky svému pobřeží, kde se také nacházejí některé z našich NOVASOL rekreačních domů. Proslulá přímořská letoviska Scheveningen a Bloemendaal přitahují každým rokem spoustu tuzemských i zahraničních hostů. Můžete zde vyzkoušet na vlastní kůži koupání v Severním moři a samozřejmě navštívit největší evropský přístav Rotterdam. A snad téměř každý zná fantastický květinový park Keukenhof v Lisse.

Den Haag

Hlavním městem Jižního Holandska a také celého Nizozemského království je Den Haag. Navšívit určitě musíte paláce Noordeinde a Palác míru, kde se konají jednání Mezinárodního soudního tribunálu. Uvnitř budete obdivovat Rytířský sál, Senát a Reprezentační dům.

  • Resident je novou moderní čtvrtí Den Haagu a stojí rozhodně za vaši návštěvu. Kasino Scheveningen nabízí příjemně strávenou noc...

Zábavní parky: Z každého rekreačního domu v Jižním Holandsku můžete během chvilky navštívit jeden ze zdejších zábavních parků. Nesmíte v žádném případě minout Duinrell ve Wassenaar se spoustou vzrušujících atrakcí. Najdete zde také tzv. -Tikibad, nejlepší krytý akvapark v celém Nizozemsku. Hezké město Hague ukrývá Madurodam, repliky v měřítku 1:25 reprezentující nejznámější stavby Holandska.

Region

V Jižním Holandsku objevíte typickou holandskou krajinu. V Alblasserwaard vás určitě nadchnou autentické větrné mlýny u Kinderdijk. Od roku 1997 je toto území zařazeno do seznamu památek světového kulturního dědictví UNESCO. Jižní Holandsko je plné vody! Všechna zdejší jezera zvou k příjemné plavbě loďkou. Spousta přístavů, obchody a restaurace přispívají k tomu, že Jižní Holandsko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v západní Evropě.

Prázdniny v jižním Holandsku stojí za to

Oproti vesměs protestantskému severu byla jižní část Nizozemska historicky tradiční katolickou enklávou, kterou od 16. do 18. století kontrolovali Španělé. Vaší dovolenou v jižním Holandsku tak můžete strávit uprostřed monumentálních sakrálních památek severního Brabantska, v nádherné přírodě mírných kopců Limburska nebo na překrásných plážích přímořských letovisek Zeelandu. Právě Zeeland je čarovným místem ostrovů a poloostrovů podél pobřeží Severního moře. Vyznačuje se romantickými plážemi, ale také pozoruhodnou soustavou přehrad a stavidel Deltawerken. Vybudována byla jako protizáplavová opatření podél delt tří největších řek Rýna, Šeldy a Mázy. Naše rekreační domy v Holandsku jsou roztroušeny v širokém okolí.

Za zážitky do mořské země

Zeeland je však také krajem velkolepých historických měst se spoustou zajímavých památek. K nejkrásnějším patří středověká metropole oblasti, Middelburg, jehož dějiny se začaly psát již v devátém století. Během dovolené v Nizozemsku vás tu uchvátí především budova radnice, pobřežní promenáda se středověkými měšťanskými domy Londense Kaai nebo prastaré větrné mlýny. Historická bašta katolíků, Severní Brabantsko, získá vaší pozornost zejména řadou sakrálních a světských památek převážně barokní architektury ve městech Hertogenbosch, Breda či Tilburg. Kontrastem vůči průmyslovému a pulsujícímu Eindhovenu, jednomu z uzlů dopravy v Holandsku, je klid a ticho pitoreskních vesniček, rozesetých po celém brabantském venkově.

Limburské jednohubky

Vyberte si rekreační dům v jižním Holandsku a mimo památky a architektonické pozoruhodnosti uvidíte i pečlivě udržovanou přírodu v mnoha národních parcích. Aquabest je rekreačním jezerním rájem se spoustou sladkovodních pláží a atrakcí pro celou rodinu, jádrem rezervace Biesbosh jsou ostrůvky na řekách Merwede a Amery. Národní park De Groote Peel oplývá kilometry skvělých cyklotras, vinoucích se skrz nizozemský venkov. Limbursko, nejjižnější provincie Holandska, se vyznačuje zejména řadou pozoruhodných hradů a zámků jako Eijsden, Hoensbroek, Arcen či Valkenburg. Najdete tu i světoznámé muzeum Bonnefanten v historickém Maastrichtu, plné originálních pláten Cranacha a Brueghela. Svou dovolenou v Holandsku můžete strávit i v kouzelné přírodě parku De Meinweg v blízkosti středověkého města Roermond, jež je rovněž doslova napěchováno význačnými památkami.