search

Dovolená v Den Haag

Za králem a královnou do města Den Haag

Ubytování v soukromí v jižním Holandsku, chaty v Holandsku

Haag sice není hlavním městem Nizozemska, nicméně jedná se o ideální místo k poznávacímu pobytu v Holandsku. Sídlí zde totiž místní vláda, parlament i královská rodina a najdete tu také významné mezinárodní instituce jako hlavní soudní orgán OSN, Mezinárodní soudní dvůr nebo Stálý rozhodčí soud. Historie Den Haagu započala v roce 1248, kdy byl založen císařem Vilémem II. Již od počátku své existence se město stalo významným sídlem, v němž se mnohdy psala historie celé Evropy, a žily tu slavné osobnosti světových dějin. Díky tomu patří dnes dovolená v Haagu k nejkrásnějším na starém kontinentě a je doslova napěchována jedinečnými historickými památkami.

Vytěžte z ubytování v Den Haagu maximum

Toto velkolepé, půlmiliónové město je třetím největším v zemi a rozprostírá se na jejím jihozápadě v kraji Jižní Holandsko. Politickým i kulturním centrem Nizozemska je nádherný palácový komplex Binnenhof ze třináctého století, rozkládající se na březích jezera Hofvijveru. Pro Holanďany je zhruba stejně významný jako náš Pražský hrad a sídlí v něm vláda i parlament. V jedné z přilehlých budov Binnenhofu zvané Mauritshuis se nalézá slavná galerie, v níž během dovolené v Nizozemsku spatříte nejslavnější originály Rembranta, Vermeera a dalších starých mistrů. Neméně výstavní je palác Noordeinde, sídlo panovníka, nebo Palác míru, který hostí Mezinárodní soudní tribunál.

U Severního moře se vám bude líbit

Starému haagskému městu vévodí jedna z nejstarších místních staveb, nádherný kostel Noordeindee kerk. Novodobá část aglomerace vás ohromí hypermoderní severskou architekturou s mnoha zajímavými výškovými budovami. Zajistit si rekreační dům v Holandsku v okolí Den Haagu se rozhodně vyplatí. Celé Nizozemsko jako na dlani budete mít ve světoznámém parku Madurodam. Obří areál ukrývá miniaturní modely všech významných holandských míst, která zde spatříte z neotřelé ptačí perspektivy a seznámíte se i s jejich historií. Vaše ratolesti dozajista uchvátí veliká městská zoologická zahrada s mnoha zábavnými atrakcemi pro nejmenší.