search

Dovolená v Rotterdamu

Rotterdam není jen obří přístav, přesvědčte se při ubytování v Nizozemí

Ubytování v jižním Holandsku

Jedním z nejzajímavějších evropských velkoměst je bezesporu Rotterdam. Do roku 2004 se jednalo o největší světový přístav, stále však zůstává nejdůležitějším na starém kontinentu. Zamluvte si v Rotterdamu rekreační dům a poznejte jeho historii sahající až do počátku třináctého století! Kromě mnoha historických památek město nabízí i moderní architekturu a jiné pozoruhodnosti. Dominantou této pulsující aglomerace s 600 tisíci obyvateli je 185 metrů vysoká věž Euromast. Vydejte se z nížin našich rekreačních domů v Holandsku do panoramatické restaurace na jejím vrcholu – výhled odsud je fantastický! Nebývalým technickým počinem je rovněž slavný visutý most Erasmusbruk, jež svými 800 metry nedaleko rýnské delty u Severního moře spojuje severní a jižní část města.

Rotterdamské nákupy, parky a muzea

V Rotterdamu sídlí jedno z nejvýznamnějších muzeí moderního umění, velkolepý Museumpark. Na milovníky umění čeká též neméně proslulé Museum Boijmans van Beuningen s expozicemi gotického, barokního a renesančního sochařství. Během dovolené v Nizozemsku zde spatříte originály geniálního Hieronyma Bosche, Rembrandta, Tiziána, Van Gogha a dalších. Volný čas v druhém největším nizozemském městě můžete trávit také v některém z jeho parků. Opustíte-li čtyři stěny vašeho rekreačního apartmánu, Rotterdam vás možná překvapí lesoparkem Kralingse Bos s několika větrnými mlýny a nádherným jezerem. Odskočit si můžete i do mnoha nákupních center, jako je lehce futuristický Lijnbaan.

Tipy na zábavu v rámci ubytování v Rotterdamu, perle Holandska

Jenom za pár minut z přístavního Rotterdamu dorazíte k Den Haagu, dalšímu smaragdu mezi holandskými městy. Založen bylo roku 1248 a sídlí v něm vláda, parlament, královská rodina či například Mezinárodní soudní dvůr pracující v Paláci míru. Slavná galerie Mauritshuis je doma v jiném středověkém komplexu, zvaném Binnenhof. Dovolená v Holandsku ovšem využijte i k poznání jiných turistických magnetů. Kromě hlavního města Amsterodam se hodně blízko Rotterdamu nachází Leiden se starou pevností, hradbami chráněnými vodním kanálem, univerzitou a chrámem Hooglandsche Kerk. Zavítejte též do Haarlemu, Zoetermeeru a do Katwijku s muzeem tramvají a parních lokomotiv.