search

Dovolená v provincii Limburk

Rekreační domy a apartmány v Holandsku

Historická provincie Limburk je známá svou pohostinností. Nachází se v jedinečné části Nizozemského království, která se vyznačuje krajinou plnou vrcholků a vyvýšenin. Zdejší gastronomická nabídka je obrovská. Můžete ochutnat např. pravou burgundskou večeři, restaurace ve městě Maastricht vás srdečně zvou. A na terase vašeho rekreačního domu si ráno můžete pochutnat na výborném domácím koláči!

Maastricht

Malebné město Maastricht je cílem mnoha turistů, kteří zde často zavítají do jeskyní St. Pietersberg nebo do krásné baziliky St. Servatius. Vrijthof láká k osvěžení nápoji v živém prostředí a pivovar De Keyser k ochutnávce vlastního piva a sledování procesu jeho výroby. Prohlídka Maastrichtu by nebyla úplná bez projížďky lodí po řece Maas, kde proplujete 4 plavební komory.

Zábavní parky

V okolí každého NOVASOL rekreačního domu v Limburku se nachází nějaká zajímavá atrakce pro všechny věkové skupiny. Navštivte určitě zábavní park de Valkenier ve městě Valkenburg. O něco severněji leží tematický park Toverland, městečko Sevenum. Odpočinek a uvolnění naleznete ve slavných termálních lázních Thermae 2000, kde je k dispozici několik termálních bazénů a různé druhy saun. V místě, kde se sbíhají hranice Německa, Belgie a Holandska je množství turistických tras a napínavý labyrint!

Region

Zelené parky jsou doslova duší celé provincie Limburk. De Meinweg je národní park přímo v srdci Limburku se spoustou pěkných turistických a cykloturistických cest. Tento pozoruhodný region je ale také oblíbeným místem pro provozování vodních sportů. V severním Limburku se nachází unikátní vřesoviště De Groote Peel a město Roermond se pyšní nejkrásnějším městským centrem v Nizozemském království!

Středověké království Limbursko, cíl poznávací dovolené

Kraj Limburg tvoří spolu s Brabantskem a Zeelandem takzvané jižní Holandsko. Toto území se vyvíjelo odlišně od zbytku země, protože bylo tradiční katolickou baštou pod nadvládou Španělů, posléze ve správě belgických Valonů a nakonec Habsburků. Limbursko je vhodné k dovolené v Maastrichtu zejména pro milovníky historických památek a krásné přírody. Krajinu můžete obdivovat například v rezervaci De Meinweg, největším národním parku Limburska. Pyšní se unikátní terasovitou krajinou, vzniklou erozemi kolem malebné řeky Mázy. Je plná romantických lesů, tajemných mokřin, zrádných bažin a roztomilých údolíček jako stvořených k procházkám a pěší turistice. Také v okolí parku narazíte na stylové rekreační chaty.

Limbursko a jeho hlavní město napěchované památkami

Metropolí provincie je velkolepé středověké město Maastricht, nejjižnější holandská aglomerace, ležící bezprostředně na hranici s Belgií. Dnešní Maastricht je nejen rušným uzlem dopravy v Holandsku, ale především místem s nejkrásnějšími a nejzachovalejšími památkami v regionu. Město pamatuje ještě období Římské říše a rozhodně stojí za podrobnější prohlídku. Do Maastrichtu se dostanete po mohutném středověkém mostě přes řeku Mázu a uvnitř vás okouzlí především jedinečné historické centrum. Dominuje mu románská bazilika Svatého Serváce ze čtvrtého století, srdce známého, starobylého náměstí Vrijthof. Během své dovolené v Holandsku určitě nevynechejte ani prohlídku barokní radnice ze 17. století nebo další, neméně výstavní románskou baziliku Onze Lieve Vrouwebasiliek.

Hrady, zámky a bohaté limburské muzejní sbírky

Zkuste naše rekreační domy v Limbursku a objevte jeho nádherné hrady a zámky. Renesanční zámek Eijsden je honosným šlechtickým sídlem ze 17. století s manýristickými zahradami. Největším zámeckým komplexem v Holandsku je Hoensbroek, vybudovaný přestavbou gotického hradu. Za pozornost stojí i velkolepá zřícenina hradu Valkenburg. Kraj Limburg se též může pochlubit významnými muzei, které zajisté zpestří vaší dovolenou v Holandsku. K nejproslulejším patří Bonnefantenmuseum v Maastrichtu s originálními plátny Cranacha a Brueghela či muzeum De Locht v Melderslo, naprosto vyčerpávajícím způsobem mapující poslední dvě století života a zvyků v Limbursku.