search

Dovolená v Maastricht

Zkuste ubytování v Maastrichtu, místě bohatých dějin

Chaty a chalupy v Holandsku

V jižní části zajímavého nizozemského kraje Limbursko, na belgicko-německém pomezí, rozkládá se proslulá metropole Maastricht. Novodobě je známé především jako místo podpisu Maastrichtské smlouvy, zakládajícího dokumentu Evropské unie z roku 1992. Aglomerace však má daleko hlubší a zajímavější historii, která vás při dovolené v Holandsku bezesporu oslní. Vstupem do nejstaršího nizozemského města býval kdysi velkolepý kamenný most přes řeku Mázu – torzo stavby Sint Servaasbrug ze třináctého století je dnes symbolem Maastrichtu. Centrum středověkého starého města utváří náměstí Vrijthof, jehož téměř dobovou atmosféru podtrhuje výpravná budova barokní radnice.

Hodně zábavy při ubytování na jihu Nizozemí

Ubytování v Limburku, chaty a chalupy Holandsko

Neméně pozoruhodné jsou i další maastrichtské dominanty. Objednejte si rekreační dům v Nizozemsku a navštivte například monumentální baziliku Svatého Bonifáce ze čtvrtého století. Historie na vás dýchne v okázalém chrámu Onze Lieve Vrouwebasiliek i ve světoznámém muzeu výtvarného umění Bonnefantenmuseum. Na vlastní oči v něm spatříte originální plátna starých holandských mistrů Cranacha či Brueghela. Za návštěvu během dovolené v Maastrichtu stojí také pevnost na vrcholu Sint Pietersberg, středověké hradby či umělecké muzeum Vrijthof. Pitoreskní čtvrtí vhodnou k procházkám je Jekerkwartier, v gotické části Wyck stojí nádraží z roku 1913. Příjemný odpočinek si užijete u jezera Pietersplas nebo v parcích jako Stadspark, Frontenpark a Charles Eykpark. V kopcích Dousberg a Zouwdal funguje golfové hřiště.

Toulky Maastrichtem a jeho okolím

Spoustu turistických pozoruhodností objevíte při pobytu v Maastrichtu i kolem něj. Jen několik desítek kilometrů daleko vytvořila řeka Rour ojedinělou stupňovitou přírodní krajinu plnou strží, bažin, lesů a malebných údolí národního parku De Meinweg. Jedná se o kouzelné místo jako stvořené k romantickým toulkám. Pouhých dvacet minut jízdy je to z našich rekreačních domů v Maastrichtu do Hoensbroeku. Uprostřed manýristických zahrad zde objevíte nádherný zámecký komplex, největší v Nizozemsku. Zámek Hoensbroek byl do dnešní podoby přestavěn počátkem 18. století na fundamentech starého hradu a jeho fantastické expozice lákají ročně desítky tisíc turistů.