Pronájem chaty v provincii Limburk

Do Limburgu za vůní starých měst a laskavé přírody

Jste-li obdivovatelem hodnotných historických památek nebo milovníkem přírody, neváhejte a zvolte si jako místo prožití dnů volna nádherný kraj Limbursko.

Vydejte se na dovolenou do Nizozemska za množstvím zajímavých sakrálních staveb i za velkolepými hrady a zámky. K těm nejslavnějším patří například největší holandský zámecký komplex Hoensbroek či působivý skvost zdejší renesance, výstavní zámek Eijsden.

Šlechtické a přírodní dědictví limburského regionu

K dalším architektonickým skvostům minulosti patří v Limburgu hrad Valkenburg, vodní zámek Ter Worm u Heerlenu a hotelové Holtmuhle ve Venlo. Během pobytu v této části Holandska uvidíte taktéž města Weert, Landgraaf nebo Sittard s četnými kostely. Pýchou Roermondu je honosná katedrála a jezera kolem Mázy.

Opravdu unikátní přírodu naleznete v národním parku De Meinweg. Rozrušení půdy kolem řeky Rour zde vytvořilo fantastickou terasovitou krajinu plnou tajemných roklin a bažin, hustých lesů a malebných údolíček. Zkuste některou z rekreačních chat Limburska a prověřte svou kondici na kilometrech kvalitně značených turistických tras.

Náměty na výlety při ubytování v jižním Nizozemí

Metropolí Limburska je nádherné město Maastricht, známé nejen jako místo podpisu zakladatelské smlouvy Evropské unie. Je to především aglomerace s bohatými dějinami, sahajícími až do období Římské říše. Z mnoha pozoruhodných památek určitě nevynechejte monumentální baziliky Svatého Bonifáce a Onze Lieve Vrouwebasiliek.

Vyberte si z našich rekreačních apartmánů v Nizozemsku a poznejte torzo mohutného středověkého mostu Sint Servaasbrug přes řeku Mázu, symbol Maastrichtu. Jeho historické jádro tvoří proslulé náměstí Vrijthof s honosnou barokní radnicí. Město se však může pochlubit i světoznámými muzei jako například Bonnefantenmuseum s originálními obrazy starých holandských mistrů.