Pronájem domů a chaty v provincii Limburk

Limburg, jižní cíp Nizozemska, vás zve na ojedinělé prázdniny

Limbursko je osobitým krajem, který spolu s Brabantskem a Zeelandem tvoří takzvané Jižní Holandsko. Region byl a je, na rozdíl od zbytku země, tradiční katolickou baštou, kterou v minulosti ovládali Španělé, belgičtí Valoni a Habsburkové. Skvělou dovolenou v Nizozemí zde prožijí zejména nadšenci do monumentálních historických památek, ale také milovníci nezkažené přírody.

Kromě velkolepých sakrálních staveb nabízí limburská provincie návštěvníkům především množství skvostných hradů a zámků. K těm nejznámějším patří renesanční zámek Eijsden ze 17. století s dech beroucími zahradami a ruiny kdysi mohutného hradu Valkenburg z jedenáctého století. Největší zámecký komplex v Nizozemsku, honosný Hoensbroek, stojí na základech gotického hradu ze třináctého století.

Maastricht není jen o politice

Zkuste některý z našich rekreačních domů v Holandsku a poznejte tamní unikátní přírodu. Reprezentuje ji mimo jiné národní park De Meinweg se zajímavou terasovitou krajinou, vzniklou erozemi podél řeky Rour. Toto království lesů, roklin, bažin, mokřin a tajemných údolíček je jako stvořené k romantické pěší turistice. Naleznete tu kilometry dobře značených tras různé obtížnosti.

Perlou Limburgu je bezesporu jeho velkolepá metropole, hrdé středověké město Maastricht, ležící až na samotné hranici s Belgií. Město pamatuje ještě časy Římské říše a je doslova napěchováno nejzachovalejšími a nejkrásnějšími památkami regionu. Ve světoznámém muzeu Bonnefantenmuseum můžete spatřit originální plátna holandských mistrů Cranacha a Brueghela.

Ubytování v Limburgu vás nezklame

Středověkému centru Maastrichtu dominuje úžasná románská bazilika svatého Serváce ze čtvrtého století, stojící na proslulém náměstí Vrijthof. Jen kousek odtud objevíte během svého pobytu v Holandsku další skvost románské architektury, baziliku Onze Lieve Vrouwebasiliek ze století jedenáctého. Neméně proslulé je torzo středověkého mostu Sint Servaasbrug přes řeku Maas a výstavní budova barokní radnice.