Ubytování v provincii Limburk

Limburg, bašta pamětihodností všech kategorií

Limbursko je nejjižnějším nizozemským krajem s více než jedním miliónem obyvatel. Tato provincie byla na rozdíl od zbytku státu od středověku katolickou enklávou pod správou Habsburků, proto je plná zejména pompézních sakrálních památek. Pyšní se však rovněž unikátní přírodou a mnoha nádhernými městy, hrady a zámky. Pro pohodový, poznávací pobyt v Holandsku je to místo jako stvořené.

Hlavním městem Limburska je velkolepý a skutečně starobylý Maastricht. Proslulý je známou zakládající smlouvou Evropské unie z roku 1992 i jako působivá aglomerace, jejíž kořeny sahají až do dob Římské říše. Starému městu vévodí dvě pozoruhodné románské baziliky – Svatého Bonifáce ze čtvrtého století a Onze Lieve Vrouwebasiliek ze století jedenáctého.

Tipy na aktivity během ubytování v Limburku

K osobitým pamětihodnostem města bezesporu patří zbytky středověkého mostu Sint Servaasbrug či skvostná budova barokní radnice na centrálním náměstí Vrijthof. Jeďte na dovolenou do nizozemského Maastrichtu, který se jako město kultury pyšní řadou světoznámých muzeí. Nejslavnější je Bonnefantenmuseum, kde spatříte obrazy starých holandských mistrů, jakými byli například Cranach či Brueghel.

V limburském kraji vedle našich rekreačních domů objevíte také největší zámecký komplex Holandska, pompézní Hoensbroek ze třináctého století. K dalším zdejším pozoruhodnostem náleží zámek Eijsden, perla nizozemské renesance obklopená skvostnými manýristickými zahradami. Za vidění stojí i mohutná zřícenina hradu Valkenburg.

Jezera, lesy, hrady a kostely, to je Limbursko

Opravdu unikátní přírodou vás překvapí národní park De Meinweg, v němž se pokocháte ojedinělou terasovitou krajinou, vzniklou erozemi kolem řeky Rour. Ocitnete se tu v zemi tajemných strží, hustých lesů, zrádných bažin a nádherných údolí, daleko od svých rekreačních chat. Krajina doslova vybízí k romantickým procházkám po některé ze zdejších perfektně značených turistických tras.