Tipy na zábavu při ubytování v Overijsselu

Dovolená a ubytování v Holandsku

Malebný nizozemský kraj Overijssel je severozápadním sousedem neméně zajímavé provincie Gelderland, od níž jej přirozeně odděluje řeka Ijssel. Okolí tohoto toku ústícího na východě do stejnojmenného jezera proslulo nádhernou přírodou. Jedná se o oblíbenou destinaci pro dovolenou v Holandsku, známé centrum vodních sportů a královstvím hezkých pláží. Objednejte si v Overijsselu rekreační dům a vypravte se například do romantického městečka Giethoorn. Nedostanete se však do něj autem, ani pěšky. Obec je totiž prošpikována sítí vodních kanálů a jediným dopravním prostředkem jsou tu lodě a čluny. Kanály jsou lemovány pitoreskními domky, kolem kterých se nachází spousta udržované přírodní zeleně.

Poklady overijsselské krajiny

Pokud jde o přírodu během dovolené v Holandsku, zajeďte do národního parku De Weerribben-Wieden. Jeho území je pokryto rozsáhlými rašeliništi, přes která vede spousta zajímavých naučných stezek. Spatříte na nich zajímavé zástupce rostlin a živočichů – rostou tu kupříkladu masožravé rosnatky a kolem zdejších vodních ploch není těžké narazit na vydry. Výhodná pozice našich rekreačních chat v Overijsselu velí k poznání nejznámějších holandských sídel a jiných atrakcí. Blízko totiž najdete metropoli Amsterodam, královský Utrecht i pevnost v Harderwijku. V Naardenu se nachází hrob Jana Ámose Komenského, v Apeldoornu výstavní zámek Het Loo a v Arnhemu zoologická zahrada Koninklijke Burger.

Na jeden den ve Zwolle

Během dovolené v Overijsselu rozhodně nevynechejte ani jeho hlavní město Zwolle, jehož historie sahá až do počátku třináctého století. Objevíte tu množství středověkých památek i pozoruhodné zástupce modernější architektury, k nimž se řadí výstavní měšťanské domy z počátku 20. století, budované v rozmařilém stylu Art Nouveau. První, čeho si ve Zwolle všimnete, je monumentální věž zdejší nádherné baziliky Onze Lieve Vrouwe ten Hemelopneming, zvaná Peperbus. Ta, stejně jako chrám samotný, pochází z patnáctého století a se svými 75 metry patří k nejvyšším stavbám v Nizozemsku. Během dovolené můžete ve městě obdivovat též zbytky mohutného opevnění a Sassenpoort, jednu z původních obřích městských bran.