Pronájem apartmánů v Overijssel

V srdci Nizozemí, v báječném kraji Overijssel

dovolená a ubytování v Holandsku

Nádherný holandský region, rozkládající se ve středovýchodní části země, to je Overijssel. Od jeho jihovýchodního souseda Gelderlandu jej přirozeně odděluje známá řeka Ijssjel. Vyznačuje se zejména nádhernou přírodou kolem tohoto vodního toku, ale také spoustou pamětihodností a zajímavých měst, což z něj činí velmi oblíbenou destinaci pro dovolenou v Nizozemsku. Za opravdu unikátní přírodou se během dovolené v Overijsselu rozhodně vydejte do národního parku De Weerribben-Wieden. Je to nádherné území romantických rašelinišť se spoustou zajímavých naučných stezek. Spatříte tam mnohé chráněné zástupce evropské fauny jako vydry či sokoly, i vzácnou flóru v podobě masožravých rosnatek.

Rady, jak si užít ubytování v Overijsselu

Ze své rekreační chaty v Holandsku se určitě vypravte do metropole Overijssenu, skvostného Zwolle. Toto středověké město je balzám na duši každého milovníka památek. Bylo založeno již počátkem třináctého století a dnes se tu skvěle snoubí historická architektura s tou novodobou, která je zastoupena především množstvím výstavních měšťanských domů ve stylu Art Nouveau z 20. let minulého století. Dávnější historie na vás ve Zwolle dýchne například při prohlídce zbytků mohutného středověkého opevnění, z něhož se zachovala i gigantická městská brána Sassenpoort. Ohromí vás také monumentální bazilika Onze Lieve Vrouwe ten Hemelopneming, jejíž součásti je i jedna z nejvyšších sakrálních staveb v Holandsku, pětasedmdesátimetrová věž Peperbus.

Nizozemské prázdniny plné vody, mlýnů a památek

Vyzkoušejte naše rekreační domy v Holandsku a při toulkách krajem Overijssel rozhodně nevynechejte ani unikátní městečko Giethoorn. Návštěva těchto „Benátek severu“ může být velmi ojedinělým zážitkem. Neexistují zde totiž téměř žádné cesty a městečko je protkáno sítí malebných vodních kanálů, lemovaných zelení a pitoreskními domky, k nimž se dostanete výhradně lodí.K dalším místům ideálním pro celodenní výlety patří Apeldoorn s královským zámkem Het Loo a opičí zoologickou zahradou, středověká pevnost v Harderwijk u jezera Wolderwijd či poklidné Enschede. Strategická poloha rekreačních apartmánů v Overijsselu však umožňuje snadno dosáhnout  takřka libovolné město centrálního Nizozemí v čele s Amsterdamem, Utrechtem, Arnhemem nebo Naardenem.