Rekreační domy v Overijssel

Pobyt v regionu Overijssel a možnosti výletů

Rekreační domy, dovolená a ubytování v Holandsku

Hledáte-li pro svou dovolenou v Nizozemí malebnou lokaci, která kromě památek nabízí také pěknou přírodu a skvělé příležitosti ke koupání i vodním sportům, pak je Overijssel tím pravým místem. Naleznete jej ve středovýchodní části země, severně od známé řeky Ijssel, podle níž získal svůj název. Nejkrásnější památky zde objevíte především v hrdé metropoli kraje, skvostném středověkém městě Zwolle. Pochází z počátku třináctého století a dochovala se tu spousta zajímavých historických staveb. Zkuste některou z rekreačních chat v Overijsselu a poznejte pozůstatky kdysi mohutného městského opevnění, jemuž vévodí monumentální brána zvaná Sassenpoort.

Co dělat během prázdnin v Overijsselu

Nejmarkantnější dominantu Zwolle vytváří takřka osm desítek metrů vysoká věž Peperbus, součást výstavní románské baziliky Onze Lieve Vrouwe ten Hemelopneming. Ve městě však během své dovolené v Holandsku narazíte i na četné měšťanské domy ve stylu Art Noveau, na větrný mlýn Windesheimer z roku 1747 či na muzeum výtvarných umění Fundatie. Zatoužíte-li po opravdu unikátní přírodní krajině, určitě se ze svého rekreačního domu v Holandsku vydejte do obrovských rašelinišť národního parku De Weerribben-Wieden. Můžete zde prozkoumat kilometry zajímavých naučných stezek, které vám představí řadu evropských živočichů, jako jsou třeba vydry a sokoli. V oblasti se nebývalé daří i masožravým rosnatkám.

Nejlepší zábava a ubytování v Holandsku

Romanticky založeným výletníkům nelze než doporučit skvostné městečko Giethoorn, kterému se ne nadarmo přezdívá „Benátky severu“. V Giethoornu téměř neexistují silnice, neboť obec leží na rozsáhlé soustavě vskutku malebných vodních kanálů, lemovaných množstvím pitoreskních domků a pečlivě udržované zeleně, mezi nimiž se můžete pohybovat výhradně po vodě. Jedinečná poloha Overijsselu včetně našich rekreačních objektů v Holandsku doslova provokuje k cestám po dalších známých místech centrálního Nizozemí. Do hodiny se dostanete do Amsterdamu k jeho grachtům a kavárnám, pod věž Domtoren v Utrechtu i ke Komenského hrobu v Naardenu.