search

Dovolená v severním Brabantu

Rekreační domy v provincii Severní Brabantsko, ubytování v Holandsku

Slovo Brabant je odvozeno od brac bant - opuštěná krajina s močály. Během mnoha let se ovšem tato původně nehostinná krajina změnila v pohostinnou oblast s vlivem burgundské kultury a překrásnou přírodou. Blízko prakticky každého rekreačního domu v Holandsku v provincii Severní Brabant tak najdete např. rozmanitá města a zajímavé atrakce.

  • Den Bosch: Hertogenbosch je hlavním městem provincii Severní Brabantsko. Město se vyznačuje gotickými budovami, šarmantními obchody a výbornými restauracemi.

Na nádherném náměsti se nachází vzácná studna, kterou lze přebrodit! Doporučujeme projížďku lodí po úzkých vodních kanálech, které dříve zásobovaly domy řemeslníků. Krásná katedrála je vrcholným dílem brabantské gotiky a neměly byste si její návštěvu nechat ujít.

Zábavní park

Severní Brabantsko má několik opravdu top atrakcí, které lze pohodlně navštívit ze všech našich NOVASOL rekreačních domů v Holandsku. Mezi nejznámější z nich patří zábavní park Efteling, který nabízí fantastické atrakce pro malé i velké. Ve městě Hilvarenbeek najdete safari park Beekse Bergen, kde budete mít divoce žijící zvířata takřka na dosah. V safari parku je k dispozici také velké dětské hřiště. Ve východní části Brabantska naleznete park Hemelrijk se skvělou písečnou pláží a krytým dětským hřištěm.

Region

Severní Brabantsko je perfektní turistický cíl, ve kterém příroda a civilizace tvoří jedinečné spojení. V národním parku Biesbosch můžete obdivovat neporušenou přírodu a za pozornost určitě stojí také místa jako Het Groene Woud nebo Maashorst. Navštívit můžete také celou řadu místních malebných vesniček anebo známý národní park Loonse en Drunense Duinen s úchvatnými písečnými dunami.

Za kostely a jezery Brabantska

Nizozemský historický kraj Severní Brabantsko tvoří spolu se Zeelandem a Limburskem takzvané Jižní Holandsko. Zásluhou zdejší pohnuté historie si tady během dovolené v Holandsku přijdou na své především milovníci dějin a monumentálních sakrálních památek. Pořiďte si v Brabantsku rekreační dům a vydejte se za jeho pamětihodnostmi. Jsou koncentrovány v mnoha středověkých městech jako 's-Hertogenbosch, honosící se například klenotem brabantské gotiky, impozantní katedrálou Svatého Jana. Breda se pyšní rovněž gotickým dómem Grote Kerk, jehož věž dosahuje výšky úctyhodných 97 metrů, Tilburg se může pochlubit neogotickým kostelem Svatého Josefa.

Pozoruhodný Eindhoven, srdce průmyslu i památek

Průmyslovou metropolí Brabantska je věhlasný Eindhoven, centrum evropského designu a elektronických technologií. Ve městě byl v roce 1891 založen jeden ze současných nadnárodních technologických gigantů, firma Philips. V dnešním kosmopolitním Eindhovenu narazíte na hypermoderní ukázky futuristické holandské architektury i na výstavní historické stavby. Městu vévodí mohutná věž Oude Toren, pozůstatek gotického kostela ze čtrnáctého století. Pozoruhodné jsou rozhodně i novější církevní památky, architektonicky unikátní svatostánky převážně z 19. století jako Paterskerk, Sint-Catharinakerk či Sint Joriskerk. Bohaté sbírky moderního umění můžete během dovolené v Brabantsku obdivovat v rozsáhlém Van Abbemuseumu, historii celé oblasti už od doby železné podrobně mapuje Eindhoven Museum.

Úchvatná příroda na každém kroku

Brabantsko, to však nejsou jen památky, ale rovněž nádherná příroda. V kraji existuje množství poutavých národních parků jako Biesbosh s čarovnou krajinou ostrůvků na řekách Merwede a Amery. Rezervace De Groote Peel je proslulá hustou sítí skvělých cyklotras skrz poklidný holandský venkov, na němž najdete četné rekreační chaty. Brabantsko je jako stvořené ke koupání a rybaření v unikátní rekreační oblasti parku Aquabest. Toto království křišťálových sladkovodních jezer, disponujících řadou skvěle udržovaných pláží a spoustou rozličných atrakcí pro děti i dospělé, rozhodně stojí za návštěvu.