search

Dovolená v Chaam

Chaam, ubytování holandským lákadlům na dosah

Ubytování v Utrechtu, chaty a chalupy v Holandsku

Co je malé, to je hezké, a pro malebnou vesničku Chaam uprostřed idylického venkova Severního Brabantska to platí dvojnásob. Daleko to odtud během dovolené v Nizozemsku nebudete mít ani ke všem památkovým monumentům a výstavním městům tohoto pozoruhodného regionu, ani za krásami sousední Belgie. Nenápadný Chaam s našimi rekreačními domy Holandska nabízí návštěvníkům zejména uklidňující okolní přírodu, jako stvořenou k romantickým procházkám a cykloturistice. Za nedalekými hranicemi rovinatého Holandska objevíte také krásy belgických pahorkatin. Zavítat můžete i do některého z blízkých národních parků jako De Zoom-Kalmthoutse Heide, De Groote Peel a Loonse en Drunense Duinen s úchvatnými dunami.

Pár námětů na aktivity během pobytu v Chaamu

Jen několik kilometrů na západ od našich rekreačních objektů v Holandsku,v Chaamu se rozprostírá jedno z nejkrásnějších měst Severního Brabantska, věhlasný Tilburg. První zmínky o tomto dávném producentovi vlny pocházejí již z osmého století. Historickému jádru vévodí okázalé náměstí Heuvel s monumentálním kostelem De Heuvelse kerk. Ve dvanáctém století vznikl 's-Hertogenbosch , vyzývavá metropole Severního Brabantska. Leží jen pár minut jízdy severovýchodně od Chaamu a na první pohled upoutá svými dvěma pozoruhodnými dominantami. Tou první je výstavní gotická katedrála Sint-Janskathedraal, druhou tvoří neobyzantská bazilika Sint-Catharinakerk z počátku 20. století.

Postavte se každou nohou do jiné země

Skutečným kulturním a ekonomickým centrem Severního Brabantska je průmyslový Eindhoven, citlivě snoubící historii s moderní architekturou. Kdo má rád kontrasty mezi minulostí a žhavou současností, neměl by na dovolené v Holandsku otálet. Středověké části města vévodí mohutná gotická věž Oude Toren a tři kostely Paterskerk, Sint-Catharinakerk a Sint Joriskerk. V roce 1891 zde byl založen elektronický gigant Philips. Opravdovou raritou nedaleko našich rekreačních apartmánů na jihu Nizozemí je malá oblast kolem městečka Baarle-Hertog. Kudrnatá hranice této belgické exklávy často mezi oba státy rozděluje dokonce i jednotlivé domy na náměstí. Další zajímavá místa v okolí jsou Breda, Dordrecht a nekonečný přístav Rotterdam.