search

Dovolená v Severním Holandsku

Rekreační domy v provincii Severní Holandsko

Severní Holandsko představuje jedinečnou kombinaci přírodního a kulturního bohatství. Nikde jinde nenajdete tak mohutné hráze a zároveň klidné pláže jako právě v provincii Severní Holandsko. Dovolená v holandsku bude nezapomenutelná. Pestrá pole květin na okrajích dun fenomenálním způsobem zdobí krajinu. Pronajměte si u nás kompletně zařízený rekreační dům a objevte tuto nádhernou turistickou destinaci.

Haarlem

Hlavním městem Severního Holandska je Haarlem. Téměř každý den zde můžete navštívit nějaký trh. Kostel St. Bavo a muzeum 'Adriaan' v bývalém větrném mlýnu stojí bezesporu za vaši pozornost. Daleko nejznámějším městem Severního Holandska je ovšem metropole Amsterdam. Toto historické i moderní město zároveň se spoustou památek a muzejí (např. s díly takových mistrů jako byli Rembrandt a Van Gogh) přitahuje každý rok milióny turistů z celého světa. A nenechte si ujít typické úzké domky podél vodních kanálů, vždyť Amsterdam je z vašeho rekreačního domu v Severním Holandsku skoro na dohled!

Zábavní parky

V Severním Holandsku můžete navštívit největší dětské hřiště v Evropě, Linnaeushof ve městě Bennebroek. Toto fantasické hřiště ukrývá spoustu her a atrakcí! V zábavním parku Sprookjeswonderland v Enkhuizen najdete vesničku trpaslíků a úžasné nazdobené zahrady. V St. Maartenszee se nachází `De Goudvis´ obrovské hřiště pod širým i zakrytým nebem. A přístav města Den Helder je několik muzejí, z nichž zmiňme alespoň Muzeum moře a Národní muzeum pobřežní stráže.

Region

  • Rozhodnete-li se pro NOVASOL rekreační dům v severní části Severního Holandska, můžete se těšit na poklidné vesničky, pláže, písečné duny a krajinu jako pro vojenský pochod.
  • Odtud se můžete vydat trajektem na ostrov Texel, jeden z mnoha unikátních ostrovů tzv. vnitrozemského moře Wattenmeer. Za návštěvu určitě stojí přírodní rezervace Zwanenwater.
  • To je nádherná krajina plná vřesovišť, lesů a romantických jezer mezi dunami. Pobřežní města Callantsoog a Julianadorp určitě stojí také za vaši návštěvu!

Pupek Nizozemského království, Severní Holandsko a jeho magnety

Municipální oblast Nizozemí, rozkládající se na polderech jeho západního území, to je Severní Holandsko. Historie malebného kraje se začala psát již v devátém století, proto zde během své dovolené v Nizozemsku objevíte množství zajímavých památek a historických měst. Rovněž se pokocháte neopakovatelnou přírodou tohoto kouzelného poloostrova na rozhraní Severního a Waddenského moře. Kraj patří k turisticky nejnavštěvovanějším částem státu, což potvrzuje široká nabídka rekreačních domů. Severní Holandsko návštěvníky mimo jiné okouzluje řadou výstavních starobylých měst, z nichž dýchá nefalšovaná středověká atmosféra. K nejpozoruhodnějším patří Alkmaar se sýrovým trhem a muzeem, velmi starobylý Haarlem, Enkhuizen a Zaandam s početnými větrnými mlýny v okolí.

Krásy nizozemské metropole

Největším lákadlem Severního Holandska je bezesporu jedno z nejkrásnějších hlavních měst Evropy, nizozemská metropole Amsterdam. Ten je nejen největším uzlem dopravy v Holandsku, průmyslovým a kulturním centrem, ale i historicky významným sídlem s množstvím světoznámých památek, galerií a muzeí. Síť slavných amsterdamských grachtů je oprávněně chráněna UNESCEM, stejně jako středověké centrum kolem prastarého náměstí Dam. Ve městě se nachází přes 7 000 registrovaných památkových budov, mezi nimiž vyniká především korunovační katedrála Nieuwe Kerk. V proslulém Rijksmuseum spatříte rozsáhlou sbírku nejslavnějších pláten starých mistrů jako Rembrandt van Rijn, Johannes Vermeer, Frans Hals či Jan Steen.

Monumentální hrady v čarokrásné přírodě

Zatoužíte-li strávit dovolenou v Severním Holandsku uprostřed kouzelné přírody, není to vůbec žádný problém. Národní parky Wadden Sea, Zuid-Kennemerland či Duinen van Texel představují v celé škále rozmanitost krajiny s mnoha unikátními zástupci flóry a fauny. Podívejte se na nabídku rekreačních apartmánů v Severním Holandsku, které se může rovněž pochlubit krásnými hrady a zámky. K nejznámějším patří velkolepý a perfektně zachovalý vodní hrad Muiderslot z třináctého století, ležící v roztomilém městečku Muiden nedaleko Amsterdamu. Neméně pompézní je též hrad Radboud u Medembliku vybudovaný ve stejném období.