search

Dovolená v Alkmaar

Alkmaar, netušené eso vašeho pobytu v Holandsku

Ubytování v Severním Holandsku, pobyt v Holandsku

Starobylý Alkmaar se rozprostírá v kraji Severní Holandsko a řadí se k nejpozoruhodnějším lokalitám, v nichž můžete strávit opravdu pestrou dovolenou v Nizozemsku. V Alkmaaru naleznete množství památek, všelijaké turistické atrakce a kousek od něj dokonce i nádherné pláže, omývané blankytnými vodami Severního moře. Dnešní Alkmaar je po celém Holandsku proslulý především jako místo konání známých sýrových trhů na náměstí Waagplein. Jejich tradice zde přetrvává již od středověku a každý letní pátek lákají stovky zvědavých návštěvníků. Vydejte se ze svého rekreačního domu i do rovněž zajímavého muzea sýrů, kde se o této pochutině dozvíte téměř vše.

Jak efektivně naložit s ubytováním v Alkmaaru

Typickou atmosféru, kterou si během pobytu v Nizozemí v půvabném Alkmaaru vychutnáte, dotvářejí četné vodní kanály a větrné mlýny. Navštívit se vyplatí též městské muzeum, pivní expozici De Boom a muzeum věnované kapele Beatles. Víte, že první kytara Johna Lennona byla vyrobena právě v Alkmaaru? Vydejte se na dovolenou do Holandska za chrámem Sint Josephkerk, dřevěným mostem Nassaubrug a zvonkohrou v pitoreskním domě Waag – drobnými lákadly Alkmaaru. Jenom kousek od něj doslova na vodě plave nevšední město Heerhugowaard a uniknout byste si neměli nechat ani historickou perlu Haarlem.

Na výletě za amsterdamskými grachty

Z rekreačních apartmánů v Holandsku to máte jen čtyři desítky minut jízdy do nádherné holandské metropole Amsterdamu. V této milionové aglomeraci spatříte dvě světoznámé pamětihodnosti, zařazené na seznam světového kulturního dědictví UNESCO: jedinečné amsterdamské vodní kanály o délce více než sto kilometrů a obrannou linii Amsterdamu, mohutnou fortifikaci z konce 19. století. Amsterdam je také městem světoznámých muzeí. Nachází se tu kupříkladu slavné Van Gogh Museum s mnoha originálními plátny tohoto nepřekonatelného mistra či světově proslulá expozice moderního umění Stedelijk. Rozlehlé Rijksmuseum je největší v Nizozemsku a dům s památníkem Rembrandthuis zachycuje život a dílo snad nejznámějšího ze starých holandských mistrů.