search

Dovolená v Den Oever

Den Oever, prázdninové místo na pomezí vody a pevniny

Dovolená v rekreačních domech v Nizozemsku

Idylické městečko Den Oever je jednou z nejzajímavějších destinací pro dovolenou v Nizozemí. Rozkládá se v kraji Severní Holandsko přímo na břehu ohromného jezera IJsselmeer, které je rájem vodních sportů a místem s pěknými plážemi. Navíc se odsud snadno dostanete za mnoha turistickými magnety země sýrů, dřeváků a větrných mlýnů. U Den Oeveru se nacházejí tři z pěti obřích hrází monumentálního vodního díla Zuiderzeewerken. Kontrolují hladinu IJsselmeeru, stvořeného stavbou hráze Afsluitdijk přes mořský záliv Zuiderzee a probíhá zde přečerpávání vody do Severního moře. Rozhodně se jedná o jedinečný turistický zážitek, který stojí za to během dovolené v Holandsku vidět.

Nápady na odpočinkové aktivity v Den Oeveru

Ubytování v Severním Holandsku, chaty Nizozemsko

V obci Den Oever objevíte kromě našich rekreačních domů i jeden z nejstarších a nejzachovalejších větrných mlýnů v Nizozemí, do současnosti funkční De Hoop z roku 1654. Socha Wieringen je památníkem všem rybářů, které při práci můžete vidět ve velkém městském přístavu. Vzpomínkou na dobu, kdy oblast byla ostrovem, je patnáct metrů vysoký, červený maják. Určitě nejkrásnějším městem v okolí Den Oever je starobylý Alkmaar se spoustou historických monumentů. Světoznámou atrakcí Alkmaaru jsou sýrové trhy, pořádané v létě každý pátek. V tomto „Hlavním městě sýrů“ si během dovolené v Nizozemsku prohlédněte i nevšední sýrové muzeum.

Ubytování v Severním Holandsku vás neomrzí

Nedaleko Alkmaaru se určitě neváhejte zastavit v nevídaném jezerním městečku Heerhugowaard, v němž se pokocháte jeho moderní architekturou. Snad ještě krásnější je okolní krajina, plná romantických parků, polí s kvetoucími květinami a typicky holandských větrníků. Jen dvacet minut jízdy z rekreačních objektů v Den Oeveru na jihovýchod to máte k dalšímu kouzelnému letovisku, městečku Medemblik. To je proslulé konáním rozličných lodních závodů, zejména jachtařských, a svým pitoreskním historickým centrem s honosnými měšťanskými domy. Naleznete tu také skvostný zámeček Radboud s expozicí středověkých ilustrací.