search

Dovolená v Egmond Aan Zee

Do Egmond aan Zee na skok k moři a za ubytováním

Ubytování v Severním Holandsku, pobyt Nizozemsko

Malebné letovisko Egmond aan Zee leží přímo na pobřeží Severního moře v kraji Severní Holandsko. Během dovolené v Nizozemí tu budete okouzleni především nádherným plážemi a možností nerušeně cestovat krajinou plnou turistických lákadel. Vždyť do hlavního města Amsterodamu to je slabou hodinu cesty osobním vozem. Městečku Egmond aan Zee, pyšnícím se dlouholetou rybářskou tradicí, vévodí monumentální bílý maják J.C.J. van Speijk. Jedná se zároveň o památník holandského národního hrdiny, námořního kapitána Jana van Speijka. Zdejší zajímavostí je, že hranice pobřeží se od roku 1679 posunula o více než 250 metrů do vnitrozemí.

Pobyt v Egmondu aan Zee je osvěžující a inspirativní

Místní neuvěřitelně poklidná atmosféra je jako stvořená k nerušenému odpočinku a relaxačnímu koupání. Učarovala již mnoha světoznámým umělcům a totéž můžete zásluhou našich rekreačních domů v Egmond aan Zee zažít i vy. Obec nabízí turistům i několik zajímavých památek a především nádhernou přírodu podél severomořských břehů. Jen pár minut jízdy na východ od našeho ubytování v Holandsku leží středověký Alkmaar, uchvacující návštěvníky množstvím výstavních památek v čele se zvonkohrou v budově Waag. Světoznámou atrakcí Alkmaaru jsou obrovské sýrové trhy, jejichž tradice sahá až do 16. století, a originální muzeum sýrů.

Kam vyrazit z rekreačního apartmánu v Egmondu

Hned za Alkmaarem narazíte na unikátní Heerhugowaard, rozložený na blankytném jezeře a obklopený skvostnou přírodou s mnoha parky, kvetoucími květinovými poli a větrnými mlýny. Ačkoliv o obci existují zmínky již z osmého století, největší rozmach zaznamenala ve druhé polovině století dvacátého, a pyšní se proto především moderní severskou architekturou. Co by byla dovolená v Holandsku bez jeho metropole Amsterdamu. Jedno z nejkrásnějších evropských měst leží necelých šedesát kilometrů jižně od Egmond aan Zee. Tamní dech beroucí grachty jsou chráněny UNESCEM a při svých toulkách tu objevíte téměř nepřeberné množství dalších monumentálních památek, slavných muzeí a jiných magnetů.