search

Dovolená v Utrechtu

Rekreační domy v Holandsku

V Utrechtu a okolí můžete přímo z vašeho rekreačního domu podnikat krásné pěší i cyklistické výlety nebo např. navštívit národní park `Utrechtse Heuvelrug´ a pozorovat v klidu zdejší nedotčenou přírodu. Rozhodně se nebudete nudit během dovolené v Holandsku. Nákupní toulky Utrechtem stojí rozhodně za to, protože kromě spousty obchodů vás zde čekají typické hrázděné domy, útulné kavárny a příjemné restaurace.

Město Utrecht

Nejnápadnější budovou Utrechtu je zcela jistě 112m vysoký Utrechtský dóm. Z nejvyšší kostelní věže v Nizozemsku se vám otevře překrásný výhled na celý Utrecht a jeho okolí. Kolem této centrální stavby leží historické jádro tohoto středověkého města s vodními kanály a příkopy. Objevovat přitom můžete město nějlépe pěšky, na kole, na lodi nebo dokonce v gondole!

  • Z mnoha dalších atrakcí Utrechtu jmenujme alespoň: Železniční muzeum, Centrální muzeum a dům Rietveld-Schröder.
  • Není snad nic lepšího než ubytování v Holandsku.

KidZcity - něco pro děti

V provincii Utrecht se nenachází sice žádné velké zábavní parky, ale o to více venkovních i krytých dětských hřišť a areálů. Nezapomeňte určitě na KidZcity v Utrechu a Ballorig v Houtenu anebo na opičí město Monkey Town ve městě Amersfoort. Na nejvyšším bodě národního parku `Utrechtse Heuvelrug`obklopeném lesy najdete Pyramidu ze Slavkova - hřiště a zábavní park v jednom postavený jako pocta velkému vojevůdci Napoleonu Bonapartemu. Všechny tyto atrakce leží jen kousek od vašeho pronajatého rekreačního domu v Nizozemsku!

Region

Provincie Utrecht nabízí spoustu zábavy ale i poznání v krásné krajině utvářené samozřejmě také vodou. Máme zde na mysli zejména vodní ráj Vechtseen. Národní park `Utrechtste Heuvelrug`prozkoumáte nejlépe pěšky anebo jak jinak v Holandsku než na jízdním kole! Nenechte si ale také ujít malebné rybářské vesničky a historická města. A díky výhodné poloze Utrechtu můžete rychle vyrazit z vašeho rekreačního domu v Holandsku na výlet do některé ze sousedních provincií.