search

Dovolená v Bunschoten-Spakenburg

Pěkný Bunschoten-Spakenburg, ubytování uprostřed holandských mlýnů a kanálů

Ubytování v Utrechtu, pobyt Holandsko

Idylická rybářská osada Bunschoten-Spakenburg se rozprostírá přímo na břehu vzorně udržovaného jezera Eemmeer, patřícího k prstenci vodních ploch kolem proslulého Ijsselmeer. Městečko, spadající do katastru provincie Utrecht, je ideálním místem k prožití poklidné dovolené v Nizozemsku uprostřed idylické venkovské krajiny. Pitoreskní dvojměstí složené z obcí Bunschoten a Spakenburg vás dostane do kolen svou doslova uklidňující atmosférou malebných, stylových domků. Lemují pobřežní promenády, vedle nichž se na blankytné hladině lhostejně pohupují rybářské bárky. Celoročně se tu koná celá řada zajímavých kulturních akcí a také soutěží v rozličných vodních sportech.

Připravte se na smršť památek a atrakcí

Jen pár kilometrů to z rekreačních apartmánů Holandska v Bunschoten-Spakenburgu budete mít do jedné z nejkrásnějších nizozemských aglomerací, do nenuceně velkolepého Utrechtu. Bohatá historie města, počínající jeho založením v časech Římské říše, zde zanechala spoustu honosných památek v čele s budovou univerzity, katedrálou svatého Martina a dómem svaté Kateřiny. Téměř za humny Bunschoten-Spakenburgu se rozkládá další malebné městečko, idylický Hilversum. Pyšní se výstavním historickým centrem s procházkovou zónou, na níž naleznete spousty stylových kaváren a restaurací. Navštivte během dovolené v Holandsku centrum Hilversumu, jemuž vévodí neogotický kostel Vituskerk a architektonicky unikátní industriální budova radnice z roku 1913.

Comenius a místo jeho posledního odpočinku

Kousek od města Bussum, vzdáleného od Bunschoten-Spakenburg asi dvacet minut jízdy autem, najdete starobylý Naarden. Pro Čechy má toto pevnostní městečko mimořádně silný význam, neboť je v něm pohřben Jan Ámos Komenský. Využijte dovolenou v Nizozemí k prohlídce naardenského muzea, zasvěceného životu a dílu učitele národů. Prolistujte si v klidu náš katalog rekreačních objektů v regionu Utrecht, vyberte si ten správný a užijte si prázdniny podle svého gusta. Co třeba takhle výlet do metropole Amsterodamu za jeho coffee-shopy a grachty, do přístavního Rotterdamu nebo na příliš dlouhý most v Arnhemu?