search

Dovolená v Zeelandu

Rekreační domy v provincii Zeeland, prázdninové domy a chaty v Holandsku

Provincie Zeeland je atraktivní turistický region se spoustou vody a krásnými ostrovy, které si dodnes uchovaly své vlastní tradice, dialekty a lidové zvyky. Fascinující vodní krajina se navozuje příjemný pocit klidu a bezpečí. Takřka na každém kroku narazíte na spojení vody a pevné země. Dovolená v Holandsku je záruka skvělé zábavy.

Middelburg

Middelburg je malé ale opravdu atraktivní hlavní město provincie Zeeland, které leží jen kousek od vašeho rekreačního domu. S více než tisícem národních kulturních památek je v tomto ohledu na prvním místě v celém Holandsku. Město se pyšní krásným kostelem, ve kterém dnes sídlí jedno ze zdejších muzejí. V opatství můžete obdivovat jednu z nejvyšších kostelních věží v Nizozemsku, Lange Jan. Na krásném náměstí v Middelburgu stojí radnice a jen o kousek dále osmiboký kostel nebo východní přístav.

Zábavní parky

V provincii Zeeland si určitě nenechte ujít návštěvu slavného zábavního parku Delta Park Neeltje Jans, kde se dozvíte vše o vzniku staveb v deltě. Vedle nejrůznějších výstav a mohutné bouře s povodní zde můžete také plavat s tuleni anebo zažít strašný hurikán ve speciálním simulátoru. Vaše děti budou určitě milovat vodní radovánky, akvárium a samozřejmě stavění hradů na písečných plážích. A jako tajný tip nabízíme návštěvu zábavního parku Mindi Mundi.

Region

Budete-li trávit dovolenou v provincii Zeeland, měli byste zavítat do šarmantních přístavních měst Zierikzee a Bruinisse. V Zierikzee je velmi dobře zachovalé historické jádro města. Oosterschelde je největší národní park v celém Nizozemsku a např. jeho mimořádně rozmanitý podvodní život je pojmem pro potápěče všude na světě. K nejoblíbenějším potápěčským místům patří Stavenisse a Wissenkerke!

Přímořská říše Zeeland nadchne každého

Velmi oblíbeným přímořským krajem jako stvořeným pro dovolenou v Holandsku je na jihozápadě země ležící Zeeland. Spolu s Brabantskem a Limburskem tvoří takzvané jižní Holandsko a v posledních desetiletích je vyhlášený především kouzelnými pobřežními letovisky s nádhernými plážemi. Letní dovolenou v Zeelandu, omývaném blankytnými vodami Severního moře, každoročně tráví tisíce turistů z Holandska i celé Evropy. Je to však také oblast s překrásnou přírodou, spoustou historických památek, starobylých měst a dalších pozoruhodných atrakcí.

Middelburg, historický klenot Zeelandu

Metropolí Zeelandu je starobylý Middelburg, v jehož okolí stojí spousta prastarých, typicky holandských větrných mlýnů. Středověké centrum města vás dozajista okouzlí například pestře zdobenou budovou renesanční radnice či měšťanskými domy z patnáctého století na promenádě Londense Kaai. Rezervujte si některý z našich rekreačních domů v Zeelandu a určitě Middelburg, protkaný vodními kanály, vhodnými zejména k romantickým projížďkám na loďkách, navštivte. Návštěvníkům nabízí mnoho zajímavých muzeí, například Centrum moderního umění nebo Zeeuws Museum, mapující historii regionu.

Zeelandská příroda a vodní díla

Zeeland vás uchvátí zejména nezkaženou přírodou svých ostrovů a poloostrovů v Severním moři. Za vidění stojí také turisticky velice atraktivní vnitrozemská laguna Veerse Meer, uměle oddělená od moře v roce 1961. Dnes nabízí během dovolené v Nizozemsku velmi příjemné pláže a luxusní koupání. Nejen technické nadšence ohromí světoznámé Deltawerken. Jedná se o vysoce sofistikovanou a unikátní soustavu přehrad, hrází a stavidel, vybudovanou jako systém protipovodňových opatření u delt tří největších holandských řek Rýna, Mázy a Šeldy. Nemusíte se tedy obávat, že by váš rekreační apartmán v Zeelandu byl v nějakém ohrožení od přírodních živlů.