search

Dovolená v Arnemuiden

Za letní zábavou do Arnemuidenu v srdci Zeelandu

Takřka čarokrásné městečko Arnemuiden leží malý kousek od břehů členité, hadovitě se kroutící a křišťálově čisté vnitrozemské laguny Veerse meer v malebném nizozemském kraji Zeeland. Toužíte-li po odpočinku na čerstvém vzduchu, kousek od Severního moře, v oblasti s ohromným množstvím zábavních příležitostí, jsou naše rekreační domy u Arnemuidenu tou správnou volbou pro vás.

Počátky obce se datují do poloviny 16. století, v němž se stala významným vnitrozemským přístavem. Pozoruhodné muzeum v arnemuidenské, poměrně honosné radnici podrobně mapuje časy, kdy Nizozemsko bývalo námořní velmocí.

Užitečné rady, co dělat v rámci ubytování v Arnemuidenu

Kromě ojedinělé středověké atmosféry, mnoha zajímavých staveb a památek odkazujících na nedalekou velkou bitvu během stoleté války nabízí Arnemuiden i nesčetné příležitosti ke koupání a vodním sportům. Pláže blankytného Veerse meer a kvalitní rekreační domy v Holandsku u Arnemuidenu jsou oblíbenou dovolenkovou destinací nejen pro samotné Nizozemce, ale již i pro mnoho turistů z celé Evropy. Těsně vedle Arnemuidenu se rozkládá Middelburg, nádherné hlavní město Zeelandu. Jeho aglomerace je osvěžena rozsáhlou sítí vodních kanálů, kolem nichž vedou honosné promenády, lemované okázalými měšťanskými domy z 15. a 16. století. Hlavní tepna historického centra nese název Londense Kaai a rozhodně se po ní během své dovolené v Nizozemí neváhejte projít a nasát její ojedinělou atmosféru.

U Severního moře si každý najde to své

Ubytování ve Zeelandu, chaty a pobyt Holandsko

Kromě zajímavých, takřka pompézních památek nabízí Middelburg návštěvníkům i celou škálu pozoruhodných muzeí. Sídlí zde například Centrum moderního umění s jedněmi z největších sbírek v Holandsku nebo Zeeuws museum, detailně představující historii celého Zeelandu už od raného středověku. Za návštěvu během dovolené v Holandsku rozhodně stojí i středověký Vlissingen formovaný od čtrnáctého století. Dlouhé řadě památkových staveb tu vévodí kostel Svatého Jakuba a renesanční budova burzy Beursgebouw. K dalším magnetům kolem Arnemuidenu lze přiřadit národní park Oosterschelde, vodní dílo Deltawerken či města Goes a Bergen op Zoom.