Chaty a chalupy v Zeelandu

Zeeland je jako vystřižený z příručky o pěkné dovolené v Nizozemí

Ubytování v soukromí v Holandsku 

Nevelký, přesto okouzlující a napěchovaný zajímavými místy. Zeeland, vytvářející spolu se Severním Brabantskem a Limburskem územní celek Jižní Holandsko, je nejjižnějším nizozemským krajem. Neváhejte a objednejte si v tomto rázovitém regionu plném vodních ploch, hrází a katolických památek některý z našich rekreačních domů v Holandsku. Litovat nebudete! Dějiny na území Zeelandu zanechaly celou řadu výstavních církevních památek, ovšem jeho hlavním lákadlem jsou nádherné pláže na severomořském pobřeží a u jeho vnitrozemských lagun Western Scheldt či Veerse Meer. To z kraje činí jedno z nejpopulárnějších míst pro letní dovolenou v Holandsku.

Zkuste to a ubytujte se v Zeelandu, k vidění je zde toho více než dost

Přesvědčit se o správnosti takového tvrzení můžete například v rozlehlém rekreačním komplexu mezi městy Domburg, Oostkapelle a Veere. Charakteristické pro něj jsou dlouhé písečné pláže, umělá jezírka, parky s procházkovými pěšinami, hřiště a další zábavní prvky. Třešničkou na dortu je tu vodní hrad Westhove.

 Přímořské území Zeelandu s našimi rekreačními objekty však zaujme i unikátní technickou pozoruhodností, takzvanými Deltawerken. Jde o vskutku gigantické vodní dílo, čítající soustavu obrovských přehrad a stavidel, které zde bylo vybudováno jako protipovodňové opatření. Milovníci potápění a hezké přírody by neměli vynechat národní park Oosterschelde.

Za koupáním, památkami, mlýny a tulipány do Zeelandu

Dovolená a ubytování v Holandsku

Historie na vás během pobytu v této části Nizozemí dýchne ve výstavní metropoli Zeelandu, hrdém Middelburgu. Ten je protkán kilometry, pro Holandsko tolik typických, vodních kanálů, kolem nichž stojí výstavní měšťanské domy z patnáctého století. Světoznámá a mimořádně působivá je rovněž hlavní městská tepna zvaná Londense Kaai. Další pozoruhodnou aglomerací Zeelandu dostupnou z našich rekreačních apartmánů v Holandsku je malebný Vlissingen, dávný hlavní přístav holandské Východoindické společnosti. Dnes je Vlissingen pitoreskně romantickým místem, jako stvořeným k poklidným procházkám mezi roztomilými rybářskými domky či téměř třemi stovkami honosných památkových budov.