Rekreační domy v Zeelandu

V Zeelandu najdete pěkné rekreační domy i hezkou přírod

Dovolená v rekreačních domech v Holandsku

Nejjižnější holandský kraj Zeeland je proslulý především nečekaně líbezným pobřežím Severního moře. Roztínají ho spektakulární laguny jako Veerse Meer či Western Scheldt, jež jsou lemovány desítkami kilometrů pečlivě upravovaných pláží. Během dovolené v Nizozemsku zde naleznete vynikající podmínky pro přímořskou rekreaci plnou skvělého koupání a vodních sportů. Právě v Zeelandu ústí do moře tři významné evropské veletoky Šelda, Rýn a Mosela. Jako protipovodňové opatření tu muselo být ve druhé polovině minulého století vybudováno technicky náročné, ohromující vodní dílo Deltawerken. Zakomponujte do svého programu při dovolené v Holandsku prohlídku této obří soustavy hrází, stavidel a přehrad!

Projděte se pamětí

Pořiďte si rekreační dům v Holandsku v Zeelandu, který spolu s Limburskem a Severním Brabantskem tvoří historické území zvané Jižní Holandsko. Na rozdíl od zbytku země ho v minulosti ovládali španělští Habsburkové, proto zůstalo tradiční katolickou baštou s množstvím výstavních sakrálních i jiných památek. Hodně zajímavým místem Zeelandu je středověký přístav Vlissingen, založený počátkem čtrnáctého století. Na prahu novověku se stal hlavním kotvištěm holandské Východoindické společnosti. Pohltí vás tu především několik stovek chráněných staveb, v jejichž čele stojí kostel svatého Jakuba a skvostná budova burzy Beursgebouw.

Další příjemné aktivity v průběhu ubytování v Zeelandu

Velkolepý Middelburg je hlavním městem a také kulturním a ekonomickým centrem Zeelandu. Prohlédněte si v rámci dovolené v Holandsku zeelandskou metropoli protnutou řadou vodních kanálů, projděte se po její hlavní promenádě Londense Kaai, najděte si čas na posezení ve stylových restauracích a kavárnách. A nezapomeňte ani na honosnou renesanční radnici či na rozsáhlé Centrum moderního umění. K dalším magnetům Zeelandu patří největší nizozemský národní park Oosterschelde, ukrývající ve svých vodách bohatý podmořský život. Díky tomu je jeho 125 kilometrů dlouhé pobřeží vyhledávaným místem všech milovníků přírody a potápěčů.