V královských stopách do Costa Teguise

Na východě ostrova Lanzarote, řadícího se mezi turisticky exponované Kanárské souostroví, najdete celou řadu půvabných, bohatě vybavených letovisek. Prim mezi nimi bezesporu hraje Costa Teguise, charakteristické moderní architekturou, blízkostí u hlavního města Arrecife, blankytným Atlantikem a celou řadou kvalitních prázdninových domů ve Španělsku. Bažíte-li po hýčkání a rozmanité zábavě ve stínu romantických sopečných kuželů, budete uspokojeni měrou vrchovatou.

 

Užijte si poleženíčko na lanzarotských plážích

Costa Teguise je skutečně luxusní rekreační středisko plné komfortních hotelů, drahých vilových komplexů i cenově dostupných apartmánů. Ve Španělsku obecně se můžete spolehnout na velice vstřícný personál, podvečerní ruch v městských ulicích a dlouho do noci otevřená gastronomická zařízení – tady to platí dvojnásob. Těšte se na nespočet barů, hospůdek, kaváren a restaurací včetně vyhlášené Meson la Jordana, do níž ráda chodí celá královská familia.

V Costa Teguise najdete kromě široké nabídky ubytování ve Španělsku též řadu obchodů, dětských hřišť a sportovních areálů. K jeho chloubám patří velké a pestrobarevné mořské akvárium, v němž prožijí chvíle naplněné poznáním nejen vaše ratolesti, či areál Pueblo Marinero od věhlasného architekta Césare Manriqua. Nechybí samozřejmě ani golfový resort Golf Costa Teguise. Hitem zdejších břehů jsou rozkošné, tmavé pláže vulkanického původu, za svou kvalitu ve velké míře ohodnocené Modrou vlajkou. Většinou se ukrývají v nevelkých zátokách, nabízejí stoprocentní servis a oblíbili si je hlavně milovníci surfování. Kolem Playa de las Cucharas, Los Topetes nebo Playa de los Charcos proto najdete hodně půjčoven sportovního náčiní a surfařských škol.

Na toulkách kolem Costa Teguise

Do sousední metropole Arrecife se ze svého rekreačního domu ve Španělsku jednoduše dostanete autobusem. Seženete zde prakticky cokoliv, nabídku obchodů a supermarketů totiž doplňuje též rozsáhlé nákupní středisko Deiland. Chvíle volna si ve městě zpříjemníte návštěvou muzea Casa de los Arroyo, hrádku San Gabriel, případně svěžího parku Maneje. Nechybí jachetní marina, přístav ani mezinárodní letiště.

Costa Teguise získalo jméno podle nedalekého městečka, krčícího se pod vyhaslou sopkou Montaňa de Guanapay. Vypravte se sem do muzea pirátství, paláce Spinola či hrádku Santa Bárbara. Procestovat ovšem můžete celé Lanzarote, pyšnící se takovými skvosty jako vulkanický národní park Timanfaya, středověká pevnost Castillo de Guanapay a obec Haría v takzvaném Údolí tisíce palem.