Životní prostor, dovolená v Norsku

Rekreační domy a byty v Norsku

To nejdůležitější o Norsku nepotřebuje žádný dlouhý úvod. A proto srdečně vítejte v Norsku - v zemi s nedotčenou přírodou, hustými lesy, hlubokými fjordy, vysokými horami a divokým nekonečným pobřežím. NOVASOL Vám nabízí rekreační domy v Norsku v téměř všech norských regionech. Sami se můžete rozhodnout, zda-li dáte přednost jednoduché chatě nebo luxusní vile s vlastním bazénem. Norská příroda inspiruje k množství nejrůznějších aktivit pro velké i malé anebo jen k opravdovému zastavení se a uvolnění. Norsko je jednou z nejméně osídlenou zemí světa. Protože se většina obyvatel zdržuje ve městech a obcích , zůstává ostatní příroda téměř nedotčena civilizací. Pro toho, kdo žije ve městě je návštěva nekonečné přírody a jejího ticha božským zážitkem. Odpočinku se zde dostane duši I tělu, myšlení se pročistí a starosti všedního dne zmizí.

Charakter krajiny

Norsko je převážně hornatou zemí s řadou rozdílných přírodních podmínek. Návštěvník zde narazí na horské útvary, údolí I tiché pahorkaté krajiny nebo náhorní planině. Pobřeží země je dlouhé a je přerušováno řadou fjordů, které jsou hluboko zaříznuty do pevniny.Rovněž se zde nachází nespočetná řada ostrovů, které spojují mosty. Pouze 3% norské pevniny jsou hustě osídlena, 25% území je zalesněno a zbytek pokrývají vysoké hory. Celá pětina země leží v nadmořské výšce nad 900 metrů. Norsko je nejřídčeji obydlenou zemí Skandinávie, a téměř 75% obyvatel žije v městech a obcích. Zarezervujte si prázdninové domy v Norsku.

Čtyři roční období

Norsko prožívá na rozdíl od některých zemích v Evropě 4 roční období zcela vyhraněně. Zimní dovolená v Norsku začíná mezi listopadem a prosincem, příchodem sněhu a poklesem teploty pod 5°C. Jaro přichází mezi březnem a květnem a projevuje se táním sněhu a znameními přírody, která se obrací k přicházejícímu slunci. Letní období panuje mezi červnem a srpnem, kdy teploty stoupají a jarní porosty čerpající sluneční záři nabírají síly. V tomto období ukazuje příroda svoji nejpřívětivější tvář a přebytek krásy. Podzim se začíná ozývat již na konci srpna. Dny se začínají zkracovat a šero přichází stále dříve. Oblečení se mění z lehkého na teplejší a příroda mění svoje barvy a dává tak příležitost malířům.