Zábava na Islandu

Pro všechny výletníky milující čistou přírodu a její nevšední úkazy se naprosto hodí dovolená na Islandu. Uchvátí vás ledovcovými údolími, sopkou Heklou, hlavním městem Reykjavíkem, fantastickou polární září, nádhernými horskými masivy i mohutnými řekami. Příroda jako na dlani poblíž rekreačních domů na Islandu vás okamžitě pohltí. Gejzíry, vodopády, sopky, národní parky a jezera k tomuto ostrovu nepochybně patří. Mezi hlavní turistické cíle patří půvabný Reykjavík. Nejsevernější město světa láká svou katedrálou Dómkirkjan, vysokým kostelem Hallgrímskirkja, Althing – islandsk. Dovolená na Islanduým parlamentem, univerzitou, městskou radnicí, jezerem Tjörnin a mnohými muzei. Zde se pobavíte nejen ve dne, ale i v noci. Novou energii můžete načerpat u jezera Tjörnin nacházejícím se přímo v centru Reykjavíku.

 

Ubytování v soukromí na Islandu

Oblíbeným turistickým cílem je i vodopád Detiffos, jeho mohutnost a krása si drží prvenství v Evropě. Tuto skvělou podívanou můžete obdivovat v Národním parku Jökulsárgljúfur společně s fontánami, potoky, prskajícími ledovci a řekami. Odpočinek od ruchu velkoměst můžetenasát v botanické zahradě založené roku 1912 v Akureyri. Mývatn přitahuje jezerem sopečného původu a lázněmi. Pokud budete na Islandu, nezapomeňte vyplout na otevřené moře. Z města Húsavík můžete vyrazit na výpravy pozorování velryb, které se rády předvádějí. Nezapomenutelný zážitek slibují Západní fjordy. Kochejte se pohledem na spousty fjordů obehnanými skalisky a kopci, kde se nachází i pátý největší ledovec světa Drangajökull. Možnost koupání zajišťuje světoznámá Modrá laguna. Prohlédněte si naše nabídky ubytování na Islandu.

Rekreační domy Islandu v rytmu luxusu

Zimní obloha vyčaruje světelné pásy zvané polární zář. Pokud tedy toužíte spatřit tento přírodní úkaz cestujte na Island v zimě. Nedotčená příroda, to je správný výraz pro krajinu druhého největšího ostrova Evropy. Ledovcová laguna Jökulsárlón upoutá s četnými krami a krotkými tuleni. Duhové hory Landmannalaugar jsou dostupné neudržovanými cestami džípem. Podívaná stojí za to. Kouzlo těchto hor, se nedá ani popsat. Populární turistický cíl Kjölur, stezka mezi dvěma ledovci, nabízí úchvatný pohled na ledovce Langjökull a Mýrdálsjökul. Projděte se krajinou Askja, jež vás zavede k pevninskému ledovci Vatnajökul. Namáhavá výprava přes hluboké brody, písek i lávová pole dokonale vyčerpá. Komu nechybí odhodlání, pozná svou vytrvalost. Zlatý okruh provede všemi unikáty přírody. Odpočinek čeká turisty v pohodlných prázdninových domech Islandu. Dovolená na Islandu je jako krásný sen.

Poznejte ledové kouzlo severního Islandu a jeho atrakcí

Severní část nádherného ostrova Island okouzlí zejména milovníky vskutku magické, nedotčené přírody, sahající až téměř k polárnímu kruhu. Spatříte zde fantastické scenérie sopečných pohoří, křišťálově čistá jezera, do výšek tryskající gejzíry a množství ojedinělých zástupců fauny a flóry. Z horské chaty na Islandu to nebudete mít daleko ani za lyžováním.

Mimořádně malebným místem je okolí jezera Myvatn, z jehož průzračných vod se tyčí na 50 vulkanických ostrůvků. Oblast s nebývale hustou koncentrací hnízdišť severského ptactva je především rájem pro ornitology. Za pozornost však stojí také okolní krajina, v níž příroda stvořila impresivní lávové sochy a pestrobarevná lávová pole.

Spatřete zázraky vřícího ostrova na vlastní oči

Známý národní park Jökulsárgljúfur se rozprostírá kolem 30 kilometrů dlouhé pukliny. Jedna z nejdelších islandských řek, Jökulsá á Fjöllum, v ní vytvořila obdivuhodný, místy až 120 metrů hluboký kaňon. Opatřete si některou z našich chat a chalup na Islandu a z útesů kaňonu se pokocháte nezapomenutelnými panoramaty, na jižním konci umocněnými gigantickými vodopády Detifoss.

Při návštěvě severního Islandu byste rozhodně neměli vynechat ani téměř neobydlený ostrov Grímsey, nejsevernější bod Islandu s endemitickou přírodou. K prohlídce během ubytování na Islandu zve i nádherné rybářské městečko Húsavík. Můžete z něj vyrazit za velrybami a delfíny nebo zavítat do působivé oblasti ledovců a skvostných zelených údolí Skagafjördur, jehož horské řeky skýtají perfektní podmínky pro rafting.

Na islandský sever za lyžováním

Správním centrem severního Islandu je kouzelné městečko Akureyri, jehož historie sahá až do dávných vikinských dob. Díky blízkosti severního polárního kruhu tu lze z balkónu rekreačního domu na Islandu dobře pozorovat polární záři. Akureyri je rovněž plné pitoreskních středověkých domů a dalších pozoruhodných památek.

V zimě jsou vám na území severního Islandu k dispozici komfortní lyžařská střediska s desítkami kilometrů skvěle připravených sjezdovek – na nedostatek sněhu si nikdy stěžovat nebudete. Vydejte se na dovolenou na Island a skvěle si zalyžujete například na hoře Hlídarfjall blízko Akureyri.

Užijte si chladivou náruč jižního Islandu a jeho magnetů

Jižní část magického Islandu je úchvatnou oblastí dvou tváří. Na jedné straně vás tady uchvátí fantastická příroda lávových polí a tajemných močálů, na straně druhé tu objevíte výstavní středověká města s množstvím historických památek a pulsujícím kulturním životem. A během dovolené na Islandu zde naleznete samozřejmě i světově proslulé termální prameny a gejzíry.

Geotermální činnost a vulkanická aktivita vytvořila na jihu ostrova velké množství horkých vřídel, gejzírů a pramenů, v nichž se můžete díky sopečnému ohřevu koupat i v zimě. Z apartmánů na Islandu jsou dobře dostupné turisticky nejslavnější prameny Krysuvik či famózní Modrá laguna (Blaa hnid).

Za poznáním islandské metropole

V zálivu Faxaflói v Atlantském oceánu se rozprostírá Reykjavík, velkolepá metropole Islandu. Jedná se o nejsevernější hlavní město světa. Dnes stotisícová aglomerace byla založena Vikingy již v roce 894, proto nabízí množství zajímavých pamětihodností i ojedinělých přírodních krás. Řeka Ellidaá, která městem protéká, je na mnoha úsecích vyhlášeným lovištěm lososů.

K nejvýznačnějším pozoruhodnostem Reykjavíku se řadí především kamenná budova islandského parlamentu, zvaná Althing. Vydejte se ze svého rekreačního bytu na Islandu i do katedrály Dómkirkjan z 19. století nebo do architektonicky unikátního, moderního kostela Hallgrímskirkja, nejvyšší stavby ostrova.

Nezapomenutelné prázdniny na Islandu

Oblíbenou atrakcí jižního Islandu je takzvaný Zlatý kruh (Gullni hringurinn) v národním parku Thingvellir. Objevíte v něm nevšední území sopečných gejzírů Haukadalur a také spektakulární vodopády Gullfoss. Zajistěte si prázdninový dům na Islandu, kvalitní fotoaparát a navštivte též nedaleké souostroví Vestmannaeyjar s ojedinělými druhy fauny a flóry.

Zvolte co nejdříve ubytování na Islandu jako cíl vaší dovolené a prohlédněte si křišťálově čisté jezero Tjörnin, které se rozprostírá uprostřed Reykjavíku. Obdivujte velkolepý gejzír Geysir, tryskající poblíž asi nejznámější zdejší sopky Hekla nebo starověké kamenné domy v původních vikinských vesnicích Stokkseyri a Eyrarbakk.

Objevte mrazivý dech západního Islandu a jeho skvostů

Západní část fantastického ostrova Island oplývá zejména unikátní krajinou, plnou nevšedních roklin, lávových polí, gejzírů, zřídel, horkých pramenů a sopečných kuželů. Stále aktivní geotermální činnost zde vytvořila neuvěřitelné přírodní scenérie, jaké nespatříte nikde jinde na světě. To už je snad dostatečně velké lákadlo, abyste se vypravili na dovolenou na Island?! Tak neváhejte…

Na islandském západě objevíte jednu z největších lávových jeskyní světa Vídgelmir či nejvyšší vodopád ostrova, téměř 200 metrů měřící Glymur. Z našich rekreačních domů na Islandu můžete zamířit i za fantastickou soustavou menších vodopádů Hraunfossar. Repliku dobové vikinské farmy si prohlédnete v městečku Eiríksstadir , rodišti asi nejslavnějšího vikinského mořeplavce Leifa Ericksona.

Prázdniny v Reykjavíku, nezapomenutelné

V jihozápadní části Islandu se rozprostírá jeho nádherná metropole Reykjavík, nejseverněji položené hlavní město světa. Přirozený střed Reykjavíku tvoří blankytné jezero Tjörnin a velkou část aglomerace obklopuje úchvatný atlantský záliv Faxaflói. První zmínky o zdejším osídlení pocházejí již z devátého století, kdy tady byla založena vikinská osada.

Zkuste ubytování na Islandu a poznejte množství historických budov, jichž je město plné díky svým bohatým dějinám. Nesmírně působivou stavbou je například kostel Hallgrímskirkja z první poloviny 20. století, který je se svými 75 metry nejvyšší budovou ostrova. Neméně impresivní jsou i centrální chrám Dómkirkjan nebo islandský parlament Althing.

Oceánské dobrodružství mezi Vikingy

Poloostrov Snæfellsnes je ledovcového původu, ovšem jeho pobřeží zpevnila lávová pole a vytvořily se zde až fantaskní scenérie. Můžete si tady skvěle zarybařit nebo sledovat vzácné druhy severského vodního ptactva. Objednejte si prázdninový dům na Islandu a na nedalekém Ólafsvíku pozorujte bez jakéhokoliv vyrušování velryby.

Ostrov Flatey potvrzuje, že v tomto tajuplném světě sopek narazíte i na nádherná místa se zajímavými památkami. Ve středověku býval významným kulturním centrem a dnes se na něm pokocháte pitoreskními starobylými domky. K pobytu a bydlení však raději využijte naše chaty a chalupy na Islandu…

Zažijte studenou romantiku východního Islandu a jeho lákadel

Východní část Islandu charakterizuje zejména fantasticky různorodá krajina, která návštěvníkům nabízí úchvatné sopečné pahorkatiny, brázděné spektakulárními kaňony. V rámci své dovolené na Islandu tady uvidíte lávové pustiny, úrodná údolí a roviny Herad, nejrozsáhlejší les v zemi Hallormsstadaskógur, ale také obří ledovec Vatnajökull.

Celá oblast je protkána stovkami kilometrů značených turistických tras, na nichž spatříte přírodní scenérie, které jako by ani nebyly z našeho světa. Zkuste si objednat apartmán na Islandu a v magickém národním parku Skaftafell uvidíte do výšky 2 119 metrů se vypínající Hvannadalshnjúkur. Tato nejvyšší hora ostrova je celoročně pokrytá sněhem.

Na východě Islandu je živo

U fjordu Lónsörafi se rozkládá jedno z nejstarších měst ostrova, pozoruhodný Seydisfjördur. Je obklopen tisíc metrů vysokými, majestátními horami a jeho první osídlení se datuje již do osmého století. Dnes je městečko pitoreskních dřevěných domků známé především jako místo pro skvělé rybaření uprostřed dech beroucích přírodních krás.

Dalším oblíbeným rybářským místem je přístav Hofn, dostupný i z našich chat a chalup na Islandu. Můžete z něj také vyrazit za nezapomenutelnou ledovcovou turistikou nebo lyžováním. Unikátním zážitkem je lodní plavba mezi krami ledovcového jezera Jökulsárlón, během níž mimo pohádkových panoramat uvidíte i zajímavé severské vodní ptactvo či kolonie tuleňů.

Nezapomenutelná islandská příroda

Skutečným rájem ornitologů je neobydlený ostrov Papey, na němž lze spatřit opravdu unikátní druhy mořských opeřenců. Na pobřeží rozhodně stojí za návštěvu rybářské vesničky doslova utopené v divočině jako Fáskrúdsfjördur nebo Fjardarbyggd. Vypravte se k nim ze svého rekreačního domu na Islandu.

Disponují totiž vskutku jedinečnou, až mysteriózní atmosférou, kterou dokonale podkresluje okolní překrásná krajina. Ohromující oblastí východního Islandu je i nesmírně panoramatická divočina Lónsörafi. A v rámci výletů ze svého ubytování na Islandu nesmíte zapomenout ani na Vatnajökull, s rozlohou 8 100 kilometrů čtverečních druhý největší evropský ledovec.