Dovolená na Islandu

Zpomalte, prosím. Nikde jinde se Vám to nepodaří tak jako na Islandu. Zde budete přírodě nablízku jako v žádné jiné zemi. Objevte stále aktivní sopky a největší ledovce Evropy. Nadechněte se čistého vzduchu, zamilujte se do Islandských koní a seznamte se se zdrženlivými, laskavými obyvateli Islandu. Fauna Islandu má pro Vás celou řadu překvapení. Unikátní svět ptáků zase nadchne ornitology, a kdo by měl zájem o poněkud větší zvířata, měl by se vydat na průzkumnou cestu za pozorováním velryb. Nezáleží na tom, pro který region Islandu se rozhodnete, rekreační dům na Islandu je vždy ideálním řešením pro Vaší dovolenou.Dovolená na Islandu.

Island přitahuje svou přírodou

Prahnete po dovolené na Islandu? Toužíte poznat jeho krásy, dějiny a památky? Pronajměte si rekreační domy na Islandu v nabídce all inclusive. Island najdete v severní části Atlantského oceánu. Jeho hlavním městem je Reykjavík. Svůj domov na ní našlo asi 322 000 obyvatel. Druhý největší ostrov Evropy se chlubí ohromnou nadmořskou výškou, těsnou blízkostí polárního kruhu, řekami i nejvyšším vrcholem Hvannadalshnjúkur. Norové a Keltové se stali prvními obyvateli Islandu v 9. Až 10. století. Vikingové zde založili národní sněm, který se považuje za nejstarší evropský parlament. Pohané byli Dovolená na Islandupostupně zatracováni křesťany, v čele s králem Olafen Trygvasonem. Osamostatnění této nádherné země bylo dosaženo roku 1918. Tato parlamentní republika není členem Evropské Unie.

Rezervujte si apartmány na Islandu

Mohlo by se zdát, že Island není tím pravým ořechovým pro dovolenou, opak je ovšem pravdou. Golfský proud a jeho teplé vody se starají o mírné podnebí. Ostrov je proslulý velkou proměnlivostí počasí a četnými srážkami. Průměrné zimní teploty se pohybují kolem nuly, letní pak dosahují 15 stupňů Celsia. Rozdílnost podnebí charteruje jih a sever země. Ledovce patří k velké chloubě Islandu a pokrývají 11 procent jeho povrchu. Najdete je po celém ostrově. Pohled na ledovcová údolí slibuje přepychový zážitek. Největší ledovcová lokalita, Vatnajökull, se nachází na jihovýchodě. Zde se tyčí i sopky, které měly na svědomí ničivé povodně a vytvořily tak exkluzivní tvary na severní straně ostrova. Učaruje vás polární záře, vrak Dakoty v poušti Sólheimasandur anebo Duhové hory. Během dovolené na Islandu rozhodně navštivte co nejvíc pamětihodností.

Dovolená v rekreačních domech Islandu

Dechberoucí krásy ostrova, divoké řeky Jökulsá a Fjöllum s četnými vodopády, úžasná jezera, krátery sopek, ledovcové morény, termální prameny a gejzíry, ojedinělou faunu a flóru, čistotu panenské přírody můžete obdivovat v Národních parcích. Za návštěvu stojí města Reykjavík, Kópavogur anebo Akureyri. Oddejte se klidu a harmonii v rytmu Elfů a Trolů a užijte si odpočinek, jak má být. Počasí jako na houpačce okusíte na sto procent, déšť, sníh i slunce, silný vítr a mlha patří k romantické i charakteristické atmosféře tohoto ostrova. Využijte pohodlí a dostupnost rekreačních domy na Islandu na vlastní pěst letecky. Božská místa vytvořená přírodou nejlépe poznáte autem anebo pěšky. Nezapomeňte ochutnat národní jídlo Bónus a Karjoval, lososa i jehněčí maso ve všech variantách.

Severní Island

Sever v sobě skrývá fascinující množství zajímavých míst - od klidných jemných přírodních jevů, až po neuveřitelné bizarní a nádherné. Většina vesniček je skrytá v zátokách a jsou pozoruhodné obzvlášť v létě, když na nebi svítí půlnoční slunce. Dovolená na Islandu je nezapomenutelným zážitkem. Návštěvníky lákají dobré možnosti pro zimní sporty, možnost pozorovat divoká zvířata a příroda, která je zároveň výzvou a dává křídla fantazii.

Dovolená a ubytování na Islandu

Západní Island

  • Typickými rysy západního Islandu jsou lávová pole, geotermické aktivity a zajímavé dějiny. Jsou tu velké lesy, dobré možnosti pro rybáře a z Langjökullu se Vám otevírá nádherný výhled na pozoruhodnou krajinu.

Východ Islandu

  • Pobřeží a fjelly jsou velmi rozeklané, ve vnitrozemí se střídají kopcovité roviny v regionu Hérað s drsnou vysočinou, která je částečně pokrytá ledovci.

Jižní Island

Na jihu Islandu dominují rozeklaná lávová pole pokrytá mechem. Na jihu a jihozápadě vládne soužití přírody a kultury - za méně než hodinu se dostanete do dvou diametrálně odlišných světů.

Dovolená na Islandu je dokonalá volba pro odpočinek a relaxaci.