Jižní Island – ráj pro dobrodruhy

Drsná krajina Islandu láká turisty prahnoucí po dobrodružství. Dovolená na Islandu přináší zážitky v duchu poznání panenské přírody. Krajina s ledovci a vulkanickými jevy působí na člověka surově a přitom láká poznat své možnosti. Pronajměte si rekreační dům a objevujte nepoznané národní parky, ledovcové kotle, faunu i flóru, vodopády, nebezpečná skaliska a dokonalou přirozenost.

Nechte se zlákat přírodními unikáty národního parku Skaftafell, jež je pevnou součástí jednoho z největších národních parků Evropy, Vatnajökull. Zabírá asi 13 procent plochy ostrova. Mezi klenoty této lokality patří mohutné horské masivy, obrovské ledovce, vysoká skaliska a divoké řeky. Díky skvělým turistickým stezkám se určitě neztratíte, jsou přehledné.

Ubytujte se v apartmánech

Národní park Vatnajökull nabízí strhující pohled na vodopády Svartifoss, ale i největší stejnojmenný ledovec Islandu. Pozoruhodnost této lokality nezná konce. Ledovcové jeskyně, které při výstupu na ledovec nemůžete minout. Popularitu si zasloužily díky své modré barvě a působivé hře světel. Nejlepší zážitky zde nasbíráte v zimě. Kontrast ledových jazyků a ohnivých sopek vytvářejí nezapomenutelné okamžiky života.

Kdo neviděl vodopády Svartifoss, jakoby na jižním Islandu ani nebyl. Tmavé lávové sloupy obklopují stékající peřeje vody. Šestihranné sloupce jsou obrušovány divokými lávovými proudy. Pohled na tyto krystaly přináší nevídanou scenérii v zimě i v létě. Dalšími populárními vodopády jsou Skógafoss u města Skogár. Samotné vodopády vznikly na dřívějších mořských útesech.

Vyhledejte si výhodné rekreační domy Islandu

Severněji najdete ledovec Eyjafjallajökull, vodopády Kvernufoss a spoustu značených turistických tras. Úžasný pocit zažijete v Jökursálón, ledové laguně. Jízda mezi plujícími ledovci nadchne všechny generace. Výlet lodí na sopečné ostrovy Vestmannayear nabízejí poznání.

Ubytování v soukromí Islandu se stává fenoménem. Poznejte zblízka domov slavného Geysiru, horkých pramenů propukajících v tryskajících jazycích. Absolutní špičkou turistiky je vulkán sopky Hekla vysoký 1491 metrů a horský hřeben dlouhý 40 kilometrů. Sopečný kráter Kerid hluboký 55 metrů je vyplněn vodou, na jehož hladině se konají koncerty na voru. Pokud milujete vysokou hladinu adrenalinu v krvi, je tento ostrov jistým cílem vaší příští dovolené.

Dovolená na jižním Islandu – sport, poznání a relaxace

Prahnete po neobyčejných zážitcích? Vyrazte na dovolenou na Island a dopřejte si jedinečné zážitky spojené s poznáním panenské přírody. Půvabná a drsná krajina zároveň vás zavede do pustiny a za ledovci. Nelze pochybovat o tom, že nikde jinde v Evropě okusíte toto tempo relaxace. Večer spočinete v rekreačních domech jižního Islandu a naberete síly do dalšího putování.

Z velké části pokrývá jih Islandu fenomenální ledovec Vatnajökull a další známý monument Mýrdalsjökull. Vatnajökull je největší evropský ledovec. Pokud letíte na Island letadlem, můžete spatřit ledovcovou krajinu na vlastní oči z ptačí perspektivy. Ti, kteří tuto krásu spatřili, mohou vyprávět o její dokonalosti.

Zavítejte do útulných chalup

Masivní lokalitu ledovců zpestřuje pobřeží, které je na první pohled velmi drsné. V tom tkví nádhera a nevšednost. Pokud si pronajmete auto a budete projíždět ledovcovým kobercem kolem nekonečně dlouhého pobřeží, spatříte také labyrinty vody, která taje z ledovců, ale i horské velikány a také autentické vesničky.

Na jihu Islandu se rozléhá národní park Skaftafell, kde se nachází ledovce a také atraktivní horská cesta, Severní cesta horami. Právě zde se setkáte s Eldgjá či Landmannlaugar. Své oko potěšíte při návštěvě sopečných ostrovů Vestmannayear. Národní park je dominantou jižní části ostrova. Je poset vodopády, horami, nevšedním pobřežím a řekami.

Super ceny chat Islandu jsou tady!

Přímo mezi pobřežím a ledovcem leží dechberoucí laguna Jökursálón, božské ledovcové modré jezero. Zdatné výletníky potěší výlety kolem Landmannalaugar. U městečka Ásar se nachází Eldgjá, největší erupční puklina světa. Výhledu na sopku Hekla rovněž neodoláte. V zelené krajině Landmannalaugar se nacházejí geotermální prameny, které zvou ke koupání.

Nebojte se dovolené na tomto unikátním ostrově a rezervujte si chalupy Islandu ještě dnes. Užijete si dlouhých procházek po ledovcích, spatříte vodopády Skógafoss či Seljalandsfoss, březové háje Torsmörk, vesnici Vík anebo útesy Dyrhólaey. Změňte svou dovolenou k nepoznání, rybařte, kochejte se faunou, flórou a skutečnými drahokamy přírody.