Sever Islandu je plný pozoruhodností

Dovolená na Islandu je nespoutaná, plná kontrastů, ideální pro rodinnou rekreaci i cestu za dobrodružstvím. Divokost fjordů, kouzelné pozorování velryb, jezera a řeky, národní park, ledovce, propast a vodopády patří k dominantám této oblasti. Za návštěvu stojí i krásná města Húsavík a Akureyri. Ubytování v soukromí ohromí svým pohodlím a dostupností.

Přírodní skvosty jdou ruku v ruce s dominantami větších měst. Ostrov láká i výlety na lodi, kde můžete pozorovat skoky a dovádění velryb. Nedaleký ostrov Drangey tvoří ideální podmínky pro pozorování unikátních druhů ptáků. Božský vodopád Godafoss se nachází u městečka Fosshóll. Jeho impozantního vzhledu se jen stěží nabažíte. Saudárkrókur je vyhlášeno chovatelstvím islandských poníků.

Spolehněte se na ubytování v soukromí

Sopečná činnost se vyřádila především ve velmi navštěvované lokalitě jezera Mýtatn a jeho okolí. Toto jezero patří ke vzdálenějším od hlavního města Reykjavík, ale stojí za cestu. Přímo v jeho útrobách najdete unikáty láhvového původu. Jezero muchniček, jak se mu přezdívá, je obdivuhodné díky své pozoruhodné krajině. Kráter sopky Krafla, lávová pole, prameny bahna, město Reykjahlíd, oblast Dimmuborgir, kruhový kráter Hverfjall, pseudokrátery obce Skútustadir anebo rybaření u řeky Laxá obohatí prohlídku krajiny.

Mezi dominanty severního Islandu patří národní park Jökulsárgljúfur je pojmenovaný podle řeky Jökulsá protékající fantastickým kaňonem skýtající mnohé vodopády. Nejmohutnější vodopád Evropy Dettifoss  i oblast Asbyrgi s přírodním unikátem této části excelují. Detiffoss kypí masou vody stékající do kaňonu, ze kterého jde respekt. Mýtická oblast Ásbyrgi je změněna sopečnou činností. U propasti hnízdí zde vzácní ptáci.

Rekreační domy Islandu zaručí odpočinek

Oddejte se ruchu moderního města Akureyri a jeho restaurací, obchůdků, univerzity, muzeí a divadel. Nachází se na polodlouhém Eyjafjördur, fjordu s mnoha možnostmi zábavy a výletů třeba do Grónska anebo na Grímsey, ostrov papuchálků. Malebnost Húsavíku nacházejícího se v zálivu, je očividná. Romantice ani rybářství zde nestojí nic v cestě. Mimo pozoruhodné pozorování velryb lze vyrazit do národního parku Jökulsárgljúfur.

Severozápad patří poloostrovu Hvammstangi, oblasti světoznámé pěstováním islandského koně. Pěkně zelená krajina působí idylicky stejně jako poloostrov Vatnsnes. Záliv Hindisvík nabízí pohled na tuleně, třeba se skalisek. Za povšimnutí stojí i magická skála Hvítsekur. Najděte klid a sílu dávných příběhů v rekreačních domech Islandu.

Dovolená v nitru přírody v severním Islandu je tady!

Už vás nebaví lenošení na pláži a žádáte od své rekreace více? Patříte mezi milovníky přírody? Vyrazte na dovolenou na Island a kochejte se nevšedními scenériemi krajiny ledu a fjordů. Ubytujte se v komfortních chatách severního Islandu a objevujte oblast posetou překrásnými fjordy, horami, řekami a vodopády.

Přijměte pozvánku na dovolenou do severní oblasti Islandu, která je spjata s drsnou přírodou a nevyzpytatelným počasím. Tato část země není příliš obydlena, zato slibuje neobyčejné setkání s nejrůznějšími druhy fauny a flory. Pokud se rozhodnete pro rezervaci chalupy právě v těchto místech, NOVASOL vám zaručuje neobyčejné zážitky.

V rekreačních domech budete jako v bavlnce

Jakmile vstoupíte na sever Islandu, setkáte se s úzkými, širokými, krátkými i dlouhými fjordy, které lemují celé pobřeží. Budete putovat hornatou krajinou, která je lemována mnohými řekami a vodopády různých velikostí. Právě zde si budou libovat ornitologové. I na přilehlých ostrovech, na které jsou uspořádány výlety, se nacházejí všemožné druhy ptactva.

Na severním Islandu se seznámíte s atraktivním ptákem, papuchalkem. Musíte spatřit klenoty hlavního města oblasti, Ísafjordur. Zde se nabažíte nakupování, nočního života a ochutnáte místní kulinářské speciality, jak jinak než z ryb. Kolem něj se nachází autentická městečka Bolungarvík, Súdavík či Hnífsdalur.

Hurá za pohodlím chalup Islandu

V blízkosti Ísafjordur leží zimní letovisko Seljalandsdal. Mnohé zaujme výlet na ostrůvek Vigru, kde se nachází jediný větrný mlýn Islandu. V termálním koupališti v Reykjafjordur na poloostrově Hornstrandir zažijete příjemnou relaxaci. Termální koupaliště Krossnes je situováno přímo u pobřeží Severního moře.

Na severozápadě ostrova se setkáte s drsnou vizitkou přírody.  Čedičová skalní stěna Látrabjarg slibuje unikátní podívanou. Honem si objednejte útulné rekreační chalupy Islandu a vsaďte na prvotřídní relaxaci v drsné panenské přírodě. Nebojte se prchlivého počasí a zařiďte si pohled na divy přírody, kterého nebudete nikdy litovat.