Poznejte pohádkový východ Islandu

Vyrazte na dovolenou na Island a prožijte s NOVASOL super pobyt v chalupách východního Islandu. Nádherné fjordy, ledovce, vodopády, černé skály, výlety po moři a rybaření!

 

I když nelze říci, že je východní Island hlavním centrem všeho dění, patří k romantickým až pohádkovým místům celé planety. Překrásné fjordy táhnoucí se po pobřeží, zelené pláně a ledovcové monumenty, sopečná krajina, pouště i vodopády, to vše zde můžete obdivovat. Rekreační domy na Islandu přinášejí nezapomenutelný pocit svobody v ničím nepoznamenané krajině.

Sopečná oblast začíná u oblasti Mývatn na východě, naopak ledovcová pole a údolí se tyčí na severozápadě. Srdcem této oblasti je Egilsstadir, město s pouhými 1500 obyvateli ležící na břehu řeky Lagarfljot. Mladé město se může pochlubit skvělými službami, ale i letištěm, nemocnicí, vodní elektrárnou a vysokou školou. Poblíž města najdete fantastické jezero Lagarfljot, kde žije podle báchorek vodní bestie. Les i jezero patří k poutavým výletním místům.

Rekreační byty přilákají všechny generace

Egilsstadir uchvacuje svým členitým pobřežím, rybářskými místy, kopci a lesy. Milovníky vodních sportů a dobrodruhů zaujme River Rafting a výlety na jetboats. Největší les Islandu, Hallormsstadarskogur, lze projít přehlednými turistickými stezkami. Pěší turistika i adrenalinové sporty zde vládnou.

Východ Islandu hraje v tónu divukrásných fjordů. Zamilovaní a romantici musí spatřit opuštěný fjord Mjóifjördur nacházející se poblíž jižně od Egilsstadiru. Tato lokalita kolem osady Brekka je populární díky četným vodopádům a dalších divukrásných přírodních úkazů. Velmi zajímavá je i osada s majákem Dalatangi východně od Egilsstadiru. Zdejší krajina se těší vysoké obalenosti především rybářskými vesnicemi Reydarfjördur, Neskaupstadur anebo Eskifjördur. Z těchto míst můžete vyrazit na obdivuhodné výlety.

Využijte báječné ceny rekreačních domů

Pěknou podívanou slibuje i městečko Seyjdisfjördur. Upoutá starobylými domy. Navíc patří k významným dopravním uzlům východu ostrova. Asi 1000 obyvatel žije v klidném tempu. V této lokalitě se nacházejí obzvlášť překrásné fjordy. Rušnější život nabízí město Vopnafjördur, ale i malý fjord a vesnice Borgafjördur. Dobrou přístupností nadchne i laguna, ledovcové jezero, Jokulsárlón, nabízející pohled na tající ledovce.

Rekreační domy Islandu najdete i poblíž města Höfn. Nabízí božské výhledy na ledové výběžky Vatnajökull. Naprosto skvělým východiskem na ledovec Vatnajökull je Skálafellsjökull. Konají se zde výstavy, každoroční festivaly a navštívit můžete i muzeum. Perlou severovýchodního Islandu je i vodopád Detiffoss. Zhluboka se nadechněte a nechte se inspirovat divotvornou krajinou hor a lesů.

Východní Island? Dovolená v krajině snů!

Láká vás vůně dálek, které voní divokým mořem, ledem, sněhem a zelenými pláněmi? Vsaďte na dovolenou na Islandu a budete se sem vždy vracet. Uvelebte se v rekreačních domech východního Islandu a nasávejte nezaměnitelnou atmosféru oblasti, která má své nenapodobitelné kouzlo. S NOVASOL se podíváte skutečně do všech evropských zemí!

Máte v lásce dlouhé procházky po zelených pláních, kolem fjordů, ledovců a sopek? Sbalte si kufry a vyrazte na Island, který je plný kontrastů. Nacházejí se zde chalupy od NOVASOL, které se pyšní dokonalým vybavením, saunou, vířivkou a dokonce bazénem. Klidně můžete grilovat na prostorné terase a užívat si jedinečné chvíle odpočinku s rodinou.

Lenošte v komfortních rekreačních domech

Východní Island je pohádkový ráj. Vaše procházky budou vést kolem dlouhých fjordů, ledovcovou oblastí i sopečnou krajinou přes zelná návrší až k jezeru Mývatn. Určitě objevíte i krásy hlavního města této lokality, Egilsstadir. Právě zde bydlí pouhých 2300 obyvatel a leží u řeky Lagarfljot. První zmínky o městě se datují do 15. století.

Jakmile vycestujete na východní Island, spatříte všudypřítomné fjordy. Romantické duše a milovníky přírody zaujme opuštěný fjord Mjóifjördur, který se nachází v blízkosti Egilsstadiru. Pokrčujte kolem osady Brekka, kde narazíte na smyslné vodopády. Osada s majákem Dalatangi vás zaujme svým uspořádáním i vzhledem. Pokud milujete rybaření, budete na Islandu šťastní.

Objednejte si chaty Islandu ještě dnes!

Kolem východních fjordů se nachází spousta rybářských vesniček, jako jsou Reydarfjördue, Neskaupstadur či Eskifjördur. Vyjeďte si na výlet po moři, rybařte anebo pozorujte dechberoucí okolí. Významný lodní uzel a město Seyjdisfjördur je příjemným zdrojem zábavy. Pokud toužíte po soukromí, oceníte oblast u rybářské vesničky Vopnafjördur.

U města Höfn se nachází Skálafellsjökull, to je letovisko, které je výchozím bodem k výletům na ledovec Vatnajökull. V národním parku Skaftafell jsou zelené lesy, ledovce i černé skály. Prostě dokonalý kontrast. Rezervujte si rekreační domy Islandu a zažijte něco ojedinělého a nezapomenutelného.