Severní Island si vás omotá kolem prstu

Pohled na nekonečnou krajinu s fjordy, nedalekými ostrovy a skalisky se nedá ničím nahradit. Dovolená na Islandu hraje všemi barvami duhy. Dokáže zmámit osamocenými místy, idylickým soukromím, ale i ruchem měst. Pronájem rekreačního domu překoná všechny vaše představy. Jen tak poznáte všechny půvaby, úskalí i klenoty tohoto druhého největšího ostrova Evropy v tom správném pořadí.

Neobyčejnost zdejší krajiny se snoubí s klidem, který mohou snad jen narušit rybářské vesničky, kde jakoby se zastavil čas. Zde můžete ochutnat pohostinnost i místní speciality z ryb. Rozeklanost a malebnost východu se doplňována městskými muzei, divadelními představeními, festivaly, moderními pamětihodnostmi, pestrostí kulturního a sportovního vyžití.

Užívejte si v apartmánech

Pěkný rozhled na okolí nabízí hory Baula a Heidarhotn poblíž s fjordem Hvammsfjördur. Elegantní dáma hora Esja dosahuje výšky 918 metrů nad mořem a je dostupná horskou stezkou. Údolí s říčkami plnými ryb, okolní divukrásné přírodní magnety, skalní útvary i půlnoční výstup na ledovec na poloostrově Snaefellsnes zaujme i největší světoběžce.

Fenomenální Gejzír Deildartunguhver omamující lidské oči musíte vidět. Zábava v podobě golfu, bazénů a odpočinek se nabízí na Húsafell. Výjimečným úkazem je vodopád Glymur nacházející se východně od Hvaljörduru. Nejvyšší vodopád vysoký 198 metry nabízí i nevšední pohled na okolí. Severní Island dominuje přírodními unikáty v duchu tajemna a starých dob. Významná je i farmářská oblast Akranes s Muzeem lidového umění a krásná pláž.

Rozhodněte se pro ubytování v soukromí Islandu

Obchodní a dopravní uzel je bezpochyby město Borganes. Prohlídce zdejší dechberoucí přírodě většinou nepřeje počasí. Najdete zde Expozici přírodních věd a lidového umění, mohylu Skallagrímura Kveldúlfssona a 6 kilometrů vzdálený vodopád Laxfoss nacházející se velmi populární rekreační zóně. Pozoruhodné lávové jeskyně, vodopády a termální prameny najdete na polostrově Snaefeellsnes stejně jako kráter Eldborg.

V této oblasti musíte navštívit i město Stykkishóllmur, ostrůvky Breidafjördur a ostrov Flatey s četnými historickými magnety. Vesnička Óslavík s kostelem i vodopádem ohromí romantické duše. Nedaleko Budiru se rozkládá sopečné pole s kráterem. Rekreační domy Islandu mají velmi dobrou dostupnost ke všem přírodním divům ostrova.

Neokoukaná dovolená v západním Islandu

Obujte si toulavé boty a zasvěťte své zasloužené chvíle volna dovolené na Islandu! Proč právě tento jedinečný ostrov? Jen si představte, jak putujete krajinou ledovců, zelených lesů a kolem majestátných fjordů vstříc novému poznání! Rezervujte si rekreační domy západního Islandu a máte nevyzpytatelnou přírodu na dosah ruky.

Není pochyb o tom, že je jihozápadní a západní část ostrova velice zajímavá. Najdete zde hlavní město Reykjavík, které je nejatraktivnějším místem. Kolem města bydlí nejvíce lidí, okolní krajina je nádherná. Pronajměte si přepychové apartmány s vířivkou, saunou či bazénem a relaxujte jako nikdy předtím.

Příjemné ceny chalup zaujmou

Centrem všeho dění je hlavní město Islandu, Reykjavík. V této metropoli se budete bavit ve dne v noci. I když vás zajímá spíše panenská příroda, ledovce, vodopády a nevšední druhy fauny a flory, neměli byste toto město minout. Narazíte zde na jiný vzhled severské architektury, luxusní restaurace a pochutnáte si na grilované rybě.

Z Reykjavíku lze vyrazit na otevřené moře a pozorovat velryby. Při svém putování si nesmíte nechat ujít Zlatý okruh, který vede kolem vodopádů Gullfoss a gejzíru Geysir. K totmu okruhu náleží také známý Thingvellirský národní park, který je sopečného původu. Západní Island je velmi rozmanitý, a proto je populární výletní lokalitou.

Zakotvěte v apartmánech Islandu!

Prozkoumejte také poloostrov Sudurnes, kde se nachází oblíbené termální koupaliště Modrá laguna. Na poloostrově Snaefellsnes najdete prazvláštní výtvory sopečného původu a nečinnou sopku Snaefellsjökul. Za povšimnutí stojí i město Borgarnes a vesnička Reykholt. Kolem Zlatého okruhu či Keflavíku narazíte na nedotčenou přírodu, jakou jste ještě v životě neviděli.

Cestou necestou spatříte lávové pouště, zelené pláně, divoké vodní toky, vodopády, ledovce i spanilé mořské pobřeží. Nenechte si ujít pozorování velryb, rybaření, výlety po moři za neznámými poklady a samozřejmě pohodlné ubytování v soukromí Islandu. Pokud toužíte po změně, věřte, že je právě tento evropský ostrov příštím místem vaší dovolené.