Dovolená v Abruzzo

Středoitalská oblast Abruzzen poskytuje mnohé možností k zotavení během dovolené v rekreačních domech a apartmánech Itálie. Jsou zde tři národní a jeden regionální park, k tomu pak skoro čtyřicet chráněných oblastí včetně krásných oáz stvořených pro dovolenou. Za zmínku stojí zvláště Národní park Abruzzo, Gran Sasso a Majella. Při Vaší dovolené ve zdejších rekreačních domech v Itálii vůbec nemusíte rezignovat na moře ani na hory. Právě rekreační domy Itálie jsou ideálním východiskem pro výlety do hor a lyžařských areálů Abruzzy, ale též k odpočinku na italském pobřeží. Nabídka pozoruhodností zahrnuje kulturní návštěvy muzeí i historických staveb.

Ubytování v Abruzzo

Objednejte si apartmán nebo ubytování v Itálie a užívejte si podle ročních období moře, kopců, hor nebo měst. Abruzzenská krajina není proslulá jen neskutečně krásnou zelení a pobřežím, ale i bohatým historickým a kulturním odkazem. Bezesporu je jedním z nejkrásnějších měst L´Aquila, která byla ovšem postižena tragickým zemětřesením, jež zničilo její historické jádro. Zde se nachází i jedna z významných italských univerzit. Ale zmiňme i jiná zajímavá města: Atri, patřící k nejstarším italským městům, dále Chieti, Teramo, Campli, Sulmona a mnohá další, která dýchají starou atmosférou a tradicí. Neváhejte a zadejte si prázdninovou dovolenou v Itálii, v Sulmoně nebo na jezeru Lago di Scanno. Užijte si moře i pobřeží a začněte Vaše objevné cesty z rekreačních domů Itálie s NOVASOL. Takový poznávací pobyt Vás zcela jistě potěší a obohatí.

Prázdniny v Abruzzo

Kuchyně Abruzzkého regionu zahrnuje mnoho specialit, k nimž patří sladké pečivo, jídla z těstovin, například těstoviny s vejci nebo „scrippelle m'busse“, z různých druhů masa, ale také množství produktů z hub a lanýžů. Známé jsou též různé druhy sýrů vyráběných v okolí a nabízených ve velkém výběru. I proto Vám doporučujeme zajistit si ubytování v Itálii u moře a nezapomeňte vyzkoušet její regionální speciality.