Atrakce v Itálii

Hurá na dovolenou do vil u moře Itálie za sluníčkem!

Romantikou prošpikovaná dovolená v Itálii

Pokud přemýšlíte, kam vyrazit za sluníčkem, radovánkami v moři, světově cennými památkami a přírodním bohatstvím, vsaďte na rekreaci či prodloužený víkend v Itálii! V létě si užijete koupání v Jaderském, Jónském, Tyrhénském, Ligurském moři, na jaře a na podzim pokoříte klenoty hlavního města Řím i drahokamy Florencie, Benátek, Neapole anebo Milana a v zimě oceníte dokonalé lyžování v Itálii v Dolomitech. Bohem obdařená země vás upoutá vysokými vrcholy hor, krásnými plážemi, zajímavou historií, vzácnými památkami i nočním životem. Ihned po příjezdu pocítíte domácí atmosféru, kouzlo poutních míst, sílu přírody a dob dávno minulých. S dětmi vyrazíte do zábavních parků a na rytířské slavnosti. Sportovně nadšení turisté si oblíbí vodní sporty, horolezectví, jízdu na koni a pěší turistiku. V Itálii se nebudete nudit ani minutu!

Kde jsou umístěny rekreační domy Itálie od NOVASOL?

Prvotřídní ubytování Itálie naleznete v nejzajímavějších regionech země. Abruzzo pojímá na 40 chráněných oblastí, jezero Lago di Scanno a zemětřesením poničené město LAquila. Mořské rezervace, kamenné chýše Trulli a golfová hřiště, to je Apulie. Pláže s jemným pískem, Lago di Garda, zapadlé vesničky vás ohromí v regionu Basilicata. Emilia Romagna uhrane městy Bologňa, Ravenna, Modena, Apeninami a parmskou šunkou. Vyrazte do Terstu, hlavního města Friuli, užívejte pěší turistiku a lyžování. Potápění, vodní sporty, národní parky a pokrmy z čerstvých ryb symbolizují Kalábrii. V Kampánii navštívíte Amalfské pobřeží, Neapol se sopkou Vesuv a Sorrento. Řím, kanoistika, jachting, fotbalová utkání, to je Lazio. V Ligurii poznáte podmořský svět, strhující útesy, horské masivy a autentičnost rybářských vesniček. Marche vás vtáhne do průzračného Jaderského moře a za přírodními perlami. Apartmány Itálie v Lago di Garda předčí vaše představy. Sicílie vám otevře poklady moře i architektury. Toskánsko vás uvítá Florencií, Pisou, Sienou i Arezzem. Ve Veneto si přiblížíte Benátky. Umbrie a Valle d´Aosta nabídne perly přírody.

S jakými výhodami Itálie můžete počítat?

S NOVASOL si vždy užijete ničím nerušenou dovolenou v Itálii s mnoha slevami! Plánujete rekreaci s početnou rodinou? Upřednostněte chalupy Itálie s více ložnicemi, společenskou místností, internetem, zahradním nábytkem PLUS a vlastním bazénem. Rodiny s malými dětmi neodolají nekuřáckým apartmánům v těsné blízkosti moře a zábavních atrakcí. Výlet do Itálie za poznáním, to je koncept Město umění. Jen tak si přiblížíte klenoty historie jako celebrity. Toužíte-li po klidném pronájmu, zamiřte za konceptem Historické vesnice! Čeká vás soukromí, klidné přátelské prostředí a čerstvý vzduch!

Proč je ubytování Itálie prostě super?

Vyrazte na dovolenou se psem do Itálie a nepropásněte ani jeden den bez svého zvířecího mazlíčka. Sledujte zelené symboly se psem, které symbolizují přátelské prostředí. Využijte SPAR program a ještě více ušetříte. Toužíte po koupání a lenošení na pláži na sluníčku, sledujte modré symboly s mořskými vlnami. Starší generace, zamilované páry a rodiny s malými dětmi podlehnou vilám u moře Itálie s panoramatickým výhledem. Jak by se vám líbil pronájem usedlosti poblíž vinice, kde se seznámíte se zpracováním vína a ochutnáte místní olivový olej a delikatesní šunku? Mrkněte na web NOVASOL a připojte k tomu putování po starodávné cestě Via Francigena. Pronajměte si luxusní prázdninové domy a budete, coby kamenem dohodil k božským plážím, jedinečným pamětihodnostem i přírodním úkazům.

Co když se vyskytnou na dovolené v Itálii otázky?

Vložte svou rodinnou dovolenou v Itálii do rukou specialistů od NOVASOL a budete jako v bavlnce. Pronajímatel prázdninových domů Evropy ve 29 zemích světa se o vás dokonale postará. Ve všech větších zemích existují servisní kanceláře, které se postarají o pohodlí klientů. Pokud se vyskytl problém ohledně vašeho ubytování Itálie, a nemůžete kontaktovat správce či majitele nemovitosti, zavolejte na telefonní linku 0039 041 251 6150. Toto spojení s italskou pobočkou vám pomůže vyřešit vaše otázky. Samozřejmě se můžete obrátit i na českou servisní kancelář v Praze. Odborníci NOVASOL jsou vám k dispozici od pondělí do neděle 09:00-20:00 na telefonu +420 222 311 715 anebo e-mailu novasol@novasol.cz

Jaká zábava vás čeká na dovolené v Itálii?

Sportovní a kulturní radovánky na dovolené v Itálii neznají hranice. Počítejte s tenisovými volejbalovými kurty, fotbalovými a golfovými hřišti. Stěžejní roli hrají vodní sporty v čele s plachtěním, šnorchlováním, potápěním a jízdou na mořském kajaku, a to zejména na Sicílii a v Kalábrii. Rodiny s malými dětmi si přijdou na své v zábavních parcích Gardaland Park, Leolandia, Mirabilandia a Etnaland. Unikátní podmínky pro koupání, windsurfing, in-line bruslení, cyklistiku i pěší turistiku vás čekají na jezeře, Lago di Garda. Pozvolný vstup do moře nabízejí pláže Lignano, Bibione, Rimini a Caorle. Ligurská riviéra nezklame masivními útesy, slunečníky, lehátky a rušným plážovým životem ve dne v noci. V Toskánsku si dopřejete lahodná vína, návštěvu restaurací nabízející atraktivní pokrmy a nakupování. Kulturní akce zastupují karnevaly, rytířské hry, muzea a prohlídky prastarých staveb.

Už víte za jakými památkami vyrazit na dovolené v Itálii?

Perlami této země jsou, Řím se svým Koloseem, Forum Romanum, sloupy a fontánami, Benátky s vodními lagunami a kanály, Florencie s klenoty renesance a Milano s architekturou Leonarda da Vinci a módními domy. Sicílie upoutá sopkou Etna a městem Palermo, Neapol vás přiláká divadelním uměním a palácem, Pisa nadchne šikmou věží a Verona nespoutaným příběhem od Shakespeara Romeo a Julie. Za návštěvu stojí Capri, Bologna, Turín, Janov, Pompeje, Siena i Sorrento. Dovolená v Itálii je tak rozmanitá, nikdy se jí nenabažíte. Levné ubytování Itálie vás zavede na poutní místa, folklórní slavnosti a festivaly. Velkou oblibu sklízí Benátský festival, rej tajemných masek konající se v únoru. V květnu navštivte Festival řeckého dramatu v Syrakusách na Sicílii a každý lichý rok si dopřejte Bienále v Benátkách, největší výstavu současného umění na světě. V červenci zavítejte na Corsa del Palio do Sieny, kde spatříte koňské dostihy a průvody v pestrobarevných krojích. Počátkem září neodoláte vinobraní a ochutnávkám vína.

Příjemné ubytování Itálie vás přenese do minulosti

V roce 753 př. n. l. byl založen Řím a v r. 450 př. n. l. zase 1. Zákoník. V letech 264 – 133 př. n. l. se stává Řím velkolepou mocností a rozšiřuje se do dalších zemí. V r. 311 uznává císař Konstantin křesťanství a 476 zaniká západní Římská říše. 1250 – 1494 byly ustanoveny první městské státy a Itálie byla okupována mnoha vojsky cizích národů. 1796 – 1815 spadá pod francouzskou mocnost. V letech 1815 – 1870 probíhá období národního sjednocení a 1870 se stává Řím hlavním městem země. Od roku 1914 – 1918 probíhá první světová válka a Itálie válčí s Rakouskem a později Německem. V r. 1940 vstupuje stát do druhé světové války a 1944 osvobozují spojenci Řím. V r. 1945 se stala země zakládajícím členem NATO a Rady Evropy, o deset let později OSN. Po komunistických praktikách a vládě úředníků je od r. 2015 demokratickým prezidentem Sergio Mattarella. Prodloužený víkend v Itálii vám nesmí uniknout!

Jsou apartmány Itálie poblíž přírodních šperků?

Díky vilám u moře Itálie od NOVASOL si přiblížíte pokladnici přírody. Země leží na Apeninském poloostrově, najdete zde Alpy a ostrovy Sicílie a Sardinie. Itálie hraničí se Švýcarskem, Francií, Rakouskem, Slovinskem a pojímá, San Marino a Vatikán. V Alpách najdete čtyřtisícovky Monte Rosa, Matterhorn a Mont Blanc. Výletníci z celého světa prahnou spatřit sopky Etna, Vesuv, Stromboli. Letní rekreace probíhá na Gardském jezeře a překrásných plážích. Itálie se může pochlubit pobřežím dlouhým 7 600 kilometrů včetně ostrovů. Dovolená s dětmi v Itálii, to je koupání na plážích, Duino v Sistiana Mare, Noli poblíž Savony v Ligurii, Vieste v Pizzomuno u Foggie, Maremma v Toskánsku. Klid a soukromí nabízejí písečné koberce zálivu Orosei v Sardinii.

Už máte sbalené kufry na dovolenou v Itálii?

Rádi byste věděli, co všechno budete na romantickou dovolenou v Itálii potřebovat. Samozřejmě si opatřete cestovní pas či občanský průkaz. Zvolte si formu cestování, autem, autobusem, vlakem či letadlem. Pokud vyrážíte autem z Čech, vyberte si trasu Mnichov, Brenner, Trento. Moravané by se měli vydat trasou Vídeň, Villach, Tarvisio. Dejte si pozor na zajímavou jízdu Italů, nepoužívají příliš blinkry. Předtím než vyrazíte na cestu autem, zkontrolujte jeho výbavu. Nesmí chybět červený trojúhelník ani lékárnička. I zde platí použití sady hands-free při telefonování. V Itálii mají hranici povoleného alkoholu v krvi 0, 5 promile. Vozidlo si můžete vypůjčit i na letišti, což přináší určitou svobodu.

Rekreační domy Itálie od NOVASOL máte na dosah ruky!

Ať už se rozhodnete pro dovolenou v Itálii v jakékoliv provincii, vždy se připravte na nesmírnou krásu přírody i architektury. V únoru vyrazte na Benátský karneval a v létě se oddávejte lenošení na písečných plážích. Udělejte si výlet do botanické zahrady v Padově, k vodnímu hradu Ferrara anebo k antickým pamětihodnostem Pompejí. Na první pohled vás omámí Amalfské pobřeží, NP Cilento, sopka Etna, Liparské ostrovy i poutní místa Assisi a Monte san Gregorio. V Lombardii a Piemontu se pěstuje vinná réva, proto nezapomeňte ochutnat zdejší kvalitní značky. Večer si zajděte na večeři do restaurace a okuste prosciutto, mořské plody, ryby, bylinkové pokrmy s těstovinami, pizzu, gorgonzolu, mascarpone, risotto, polévku minestrone. Vše zakončete desertem v podobě zmrzliny anebo tiramisu.