search

Ubytování v Basilicata

Ubytování v Basilicata, to jsou prázdniny plné moře a hor

Romantický kraj Basilicata se na mapě rozprostírá přesně v „kotníku italské boty“, tedy na jihu Apeninského poloostrova mezi Apulií a Kalábrií. Oblast převážně zaplňuje masiv jižních Apenin a kvůli hornatosti terénu jde o jeden z nejméně rozvinutých regionů země. O to větší důvod vychutnat si během ubytování v Itálii jeho úchvatnou přírodu a spoustu zachovalých starobylých památek Basilicata je především krajem nádherných přírodních scenérií a rájem fantastické turistiky. Můžete se tu vyšplhat na nejvyšší horu jižních Apenin, 2 267 metrů vysokou Serra Dolcedorme. Během toulek během ubytování v Basilicata na vás čeká koupání v křišťálově čistých horských jezerech jako Lake Monticchio, Lago Grande a Lago Piccolo. Je tu i dostatek příležitostí k adrenalinové kanoistice, raftingu, volnému lezení a vysokohorské cyklistice.

Ubytování v Basilicata

Matera se rozhodně přehlédnout nedá

Hlavním městem Basilicaty je starobylá Matera, historický klenot jižní Itálie, v němž na vás dýchne nefalšovaná atmosféra dávných dob. Materu založili Římané ve třetím století před naším letopočtem a v jejím okolí objevíte nejvýznamnější archeologická naleziště osídlení pravěkými jeskynními lidmi v Evropě. Málo míst nabízí tak originální předpoklady k ubytování v Basilicatě jako právě Matera. Město bylo totiž doslova vytesáno do vápencové skály a působí vskutku monumentálním dojmem. Jeho dech beroucímu panoramatu vévodí nejslavnější památka oblasti, historické centrum Sassi di Matera. Jedná se o komplex prastarých kamenných domů, protkaných křivolakými uličkami, jemuž dominuje mohutný gotický svatostánek Cattedrale di Matera ze třináctého století.

Basilicata a její lákadla

Již nyní Vám přejeme hezkou dovolenou v Itálii. Kromě dalších signifikantních dominant Matery, jako jsou pozůstatky nikdy nedokončené pevnosti Castello Tramontano z 16. století, stojí za to vypravit se ze svého rekreačního bytu v Itálii také do Potenzy. Město terasovitě umístěné na svazích pod apeninskými vrcholy Monte Cute a Monti Li Foi ukrývá zbytky středověkého hradu, barokní palác Loffredo a katedrálu San Gerardo.Nepřeberné příležitosti k rekreaci skýtají vily k pronájmu v Itálii u pobřeží Tyrhénského moře na jihozápadě či Jónského na jihovýchodě Basilicaty. Můžete se tu oddat koupání a opalování na sáhodlouhých pískových a oblázkových plážích s pozvolným sestupem do blankytných vod. Gurmáni si užijí svéráznou gastronomii, založenou především na těstov inách a jehněčím mase, provoněném aromatickými bylinami.