Šplhání, lezení a putování v Basilikata v jižní Itálii

Prázdninové domy v Itálii

Basilikata je oblastí jižní Itálie, která se nachází mezi regiony Kampanie, Apulie a Kalábrie.

Krajina je jedinečná pro svou bujnou vegetaci. Basilikata je kopcovité a hornaté území ležící v jižní části Itálie mezi dvěma moři: Thyrrénské i Ionské, kde pobřeží nabízejí krásné pláže pokryté jemným pískem nebo kamínky, ale v okolí najdete i nádherná jezera jako Monticchio, Lago Grando nebo Lago Piccolo.

Zalesněné hory jsou posety malými a působivými vesničkami, které částečně leží i v nadmořské výšce přes tisíc metrů. Čirý vzduch, lehké přírodní aroma a krásy se zde spojují se svědectvím minulých dob, které oživovaly každé lijáky. Pro dovolenou Itálie v této oblasti se můžete rozhodnout tehdy, máte-li chuť získat zcela nové poznatky, toužíte-li poznat místa s jejich tichem, barvami, vůněmi, která nechají zapomenout na hektiku moderního života a poskytují jedinečné zážitky.

Aktivity a lákadla

Jsou tu mnohé možnosti sportování, k nimž nepochybně patří jízdy na kanoi, rafting, plachtění, potápění, ale i cestovní turistika a výstupy na hory. Město Maratea je velmi vhodné pro nákupní procházky.

Matera v regionu Basilikata

Města

Jedním z nejkrásnějších měst Basilikaty je bezpochyby Matera, nazývaná „City of Stone“ (Město kamenů). Kvůli krásnému a zachovalému starému městu a husté síti jeskyň byla prohlášena světovým kulturním dědictvím.

Na Ionském pobřeží objevíte známá místa Metaponto a Polorico, na Thyrrenském pak nabízí záliv Policastro různorodě utvářené mořské dno, kde žijí mnohé druhy divokých mořských živočichů

Speziality

Doporučené jsou bezvaječné těstoviny, výběr jehněčích jídel, „nazmar“ (druh sekané pečeně) a „cutturiddi“ (polévky z masa a zeleniny).Mnohá jídla jsou vegetariánská, například mísa s bylinkami „alla Lucana“.

Zážitek – ubytování v soukromí Itálie

Rekreační domy v oblasti Basilikaty umožňují strávit prázdninový pobyt v soukromé atmosféře a přímo z nich můžete vyrazit na Vaše objevné cesty. Pročtěte si, které turistické aktivity byste by jste chtěli v regionu objevit a uskutečnit. Vyhledejte a objednejte si rekreační domy v Itálii.