Léto jak má být na dovolené v Basilicata!

Dovolená a pobyt v Itálii

Prohlédněte si nabídky rekreačních domů Basilicata a vykouzlete si odpočinkovou dovolenou v Basilicata. S NOVASOL poznáte zdejší nezaměnitelné tradice, nekonečně dlouhé oblázkové a písečné pláže, divukrásné klenoty architektury, gurmánské pochoutky a pestré volnočasové aktivity ve vodě i na suchu. Italská Basilicata anebo Lucania vás uchvátí hlavním městem Potenza a neméně obdivuhodnými centry cestovního ruchu, Matera, Melfi, Pisticci či Policoro. Jistě oceníte přístup k Tyrhénskému a Jónskému moři. Středomořské klima při pobřeží střídá kontinentální podnebí na horách. Region je hornatý a kopcovitý, nížiny tvoří bezmála 8% území.

Relaxace v moderně vybavených apartmánech

Nízké a písčité pobřeží Jónského moře je jako stvořené pro rekreaci rodin s malými dětmi zatímco Tyrhénské pobřeží je více skalnaté a vysoké. Zdejší krajina je velmi rozmanitá a zajímavá jak pro milovníky horské turistiky, lyžaře, cykloturistiky, adrenalinových sportů, horolezectví, tak i pro turisty vyhledávající lenošení na pláži a koupání v mořských vlnách. Největší atrakcí Basilicata je bez pochyby historické centrum Sassi Matera, které je právem zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO. Labyrint historických pokladů, Potenza, nadchne katedrálou The Duomo of San Gerardo, kostelem San Francesco anebo pozůstatky hradu Torre Guevara. Tricarico ohromí Normanskou věží, Tursi osloví klášterem sv. Františka z Assisi. V Avigliano a v Melfi padnete na kolena před skvostnými hrady.

Vzhůru za pohodlím luxusních vil Itálie

Historické poklady se nesou ruku v ruce s četnými archeologickými nalezišti a muzei. Basilicata je pokladnicí historických magnetů a rovněž nejhornatějším krajem jižní Itálie. Nasyceni kulturními zážitky se vydejte za horskou turistikou, raftingem a na hudební festival do národního parku Pollino. Svými půvaby si vás získá vyhaslá sopka Monte Vulture obehnána dvěma jezery a vinicemi. Obdivujte starodávné hrady, paláce, kostely a prozkoumejte jeskyně, přírodní rezervace či archeologická naleziště. Pronajměte si letní domy Itálie s bazénem a nasyťte se dechberoucími přírodními i historickými klenoty. Naplánujte si dovolenou naplněnou koupáním, sportovními zážitky, vynikajícím vínem a kulinářskými pokrmy.