Benátky a provincie Veneto: tipy na výlety, atrakce a další zajímavé informace

Dovolená a ubytování v Itálii

Do Benátska láká návštěvníky nejen slavné město-laguna Benátky a jeho unikátní atmosféra. Dalšími městy regionu Veneto jsou Verona, Vicenza, Padova, Treviso, Belluno či Rovigo. Všechna tato půvabná města se nacházejí do 100 kilometrů a jsou snadno dostupná i během jednodenního výletu. Milovníci kulinářských specialit se v regionu Benátsko mohou vydat na gastronomický průzkum. Odtud pochází vynikající víno Prosecco a další místní speciality, které si můžete ihned vychutnat v pohodlí pronajatého apartmánu nebo rekreačního domu v Itálii Veneto.

Benátky a Verona, perly regionu Veneto

V Benátkách nejsou jen nesčetné umělecké skvosty a světoznámý karneval, nýbrž i Regata Storica, která se koná každý rok první neděli v září (je to historická regata mezi původními republikami Itálie Amalfi, Janov, Písa a Benátky). Rekreační domy v Itálii vás přenesou do pohádkové říše.

  • Ve Veroně byste si neměli nechat ujít Juliin balkón ve středověkém domě Casa di Giulietta, který patřil rodu Kapuletů.
  • Ve světoznámé areně ve Veroně se koná v létě známý operní festival.
  • Verona je také domovem Vánočního koláče milovaného nejen Italy - Pandoro (zlatý chléb).

Veneto, naše tajné tipy

V městečku Marostica (u města Vicenza) se každým druhým rokem konají druhou neděli v září historické šachy, kde obyvatelé města v historických kostýmech nahrazují šachové figurky. Díky luxusním vilám v Itálii se ocitnete v ráji! Město umění Treviso je i domovem Radicchio Rosso. Je to chutný červený salát, ke kterému se podávají různé speciality. Lahodné Risotto con Radicchio byste prostě měli ochutnat.