search

Ubytování v Benátsku

Ubytování v Benátsku, procházka historií

Benátky, Treviso, Vicenza, Verona, Gardské jezero ... Benátsko (italsky Veneto) je koupelí v dějinách. Během ubytování v Itálii zde najdete pozůstatky ze všech historických dob a uměleckých epoch. Kultura starého Říma je tu stejně zastoupená jako umění středověku, renesance, baroka aj. - od malířství přes sochařství a architekturu po hudbu. Voda a pevnina se zde setkávají v unikátní geografii a vytváří jedinečný region. Večer si odpočiňte v útulném ubytování v Benátsku. V pozadí se nacházejí vysoké hory západních Dolomit a jezero Lago di Garda uprostřed mírné kopce, které pomalu klesají k labyrintu lagun a moři - úrodnému Jadranu, s nímž jsou Benátky dodnes v úzkém kontaktu.

Ubytování v Benátsku

Benátsko, oblast moře i hor

Benátsko – italsky Veneto – leží v severovýchodní Itálii. Na jihu od této oblasti najdeme velkou italskou řeku Pád, která ústí do Jaderského moře. Sever je značně hornatý. Rozkládají se zde Dolomity a Karnské Alpy. Naopak jih je nížinatý, protože se tady nachází Pádská nížina. Na Benátsku si můžete užít jak letní tak i zimní dovolenou v Benátkách a okolí. Je to skvělé místo pro strávení svého času s rodinnou v rekreačním domě v Itálii.

Užijte si ubytování v Benátsku

V nejzápadnějším cípu Benátska leží největší italské jezero Lago di Garda. Jezero je ledovcového původu, a proto jsou kolem břehy vysoké až 2000 m. Průměrná hloubka jezera je 136 metrů. Podél břehu jsou velká města, která zároveň slouží i jako turistická letoviska. Objednat si rekreační dům ve Venetu, v oblasti jezera Lago di Garda není vůbec složité. Jezero můžete využít k provozování windsurfingu. Kolem jezera Lago di Garda je vybudována cyklostezka, tak že milovníci kol si jistě přijdou na své. Chaty a chalupy ve Venetu vám padnou do noty! Při svých cestách budete míjet vinohrady či jablečné sady. Terén je vhodný pro každého – můžete si vybrat roviny ale i horské stezky, na kterých objevíte okolí středověkých hradů. S Sebou si můžete vzít i in-line brusle, protože kolem jezera najdete i kvalitní asfaltové stezky. Kolem jezera Lago di Garda můžete provozovat i turistiku a to od lehčích procházek až po vysokohorské túry.

V rekreačním domě v Benátkách můžete zažít skvělý festival

Asi největším lákadlem během ubytování v Benátsku jsou Benátky samotné. Kroky každého turisty směřují na náměstí Svatého Marka, kde najdeme Dóžecí palác a baziliku, kterou chce každý vidět. Objednejte si rekreační dům v Itálii na Benátsku v době Benátského karnevalu. Čekají na vás úžasní kostýmy, masky se symbolikou či nezapomenutelná atmosféra, která v Benátkách panuje. Pokud se ptáte na program, tak je to poněkud oříšek. Ještě týden před samotným zahájením to nikdo neví. Každý karneval je jiný a originální. Rekreační domy v provincii Veneto mají svůj nezaměnitelný styl! Závěrem karnevalu se vždy vyhlásí nejlepší maska na náměstí Svatého Marka. Potom se koná ples. Určitě si tuto jedinečnou událost nenechte ujít a objednejte si například rekreační dům v Benátkách a okolí.

Benátky a další města v regionu Veneto

Benátky nesmíte samozřejmě při své návštěvě regionu Veneto vynechat. Voda je osudem Benátek a utváří jedinečnou atmosféru tohoto nádherného města. Luxusní vily v Itálii mají pestré výhody! Naše apartmány a rekreační domy v provincii Veneto, ale i v dalších známých městech Benátska. Vydejte se podél toku řeky Brenta kolem stavidel a vil Palladia až do Padovy, kde si můžete prohlédnout Giotta v kapli Scrovegni, zatímco ve Veroně se nocí nese tragická láska mezi Romeem a Tipy na výlety, atrakce a zajímavosti v Benátkách a oko.

Od Caorle po Rosolina Mare

Jižní část provincie Veneto je úzce spojena s Jaderským mořem a zde se nachází také 200 km báječných písečných pláží italského Jadranu. V letovisku Jesolo se např. od roku 1998 koná každé léto festival soch z písku a kromě nejrůznějších písečných hradů a zámků se můžete obdivovat např. antickému Římu nebo postavě Pinocchia. Apartmány v Itálii vás přenesou do pohádkové říše. Apartmány, chaty nebo rekreační domy ve známých letoviscích Lido di Jesolo, Rosolina Mare, Caorle, Porto Santa Margherita, Bibione a Scardovari vám nabízejí to nejlepší ubytování v Benátsku. Apartmány, chaty nebo rekreační domy ve známých letoviscích Lido di Jesolo, Rosolina Mare, Caorle, Porto Santa Margherita, Bibione a Scardovari vám nabízejí to nejlepší ubytování v provincii Veneto.