search

Dovolená v Benátkách/Venezia

Dovolená v Benátkách a kvalitní ubytování v apartmánech

Za jedno z nejkrásnějších a nejvíce navštěvovaných měst na světě jsou právem považované italské Benátky (Venezia). Vyzkoušejte ubytování v Benátsku a pronajměte si některý z našich kompletně zařízených rekreačních domů v Benátkách. Získáte tu nejlepší příležitost poznat Benátky, jako byste zde opravdu žili! Dovolená v Benátkách můžet klidně trvat jen několik dní. Benátky se zčásti rozkládají na mělké laguně (historické centrum) a zčásti na rozsáhlém pevném břehu. Jméno města se nejspíše odvozuje od kmene Venetů, který se tady usadil snad už zhruba v 5. st. n. l.

Skvělé ubytování a romantická dovolená v Benátkách

Dříve mocné obchodní město se dnes profiluje především jako centrum kultury a společenského života, od roku 1987 také pod ochranou zápisu na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Asi každý již někdy slyšel o Benátském filmovém festivalu nebo Biennale di Venezia, přehlídce současného výtvarného umění. Rekreační domy v Benátkách a okolí vám dodají energii! Slavný kanál Canal Grande měří asi 4 kilometry a spojuje hlavní nádraží se známým náměstím svatého Marka. Jedním z nejkrásnějších a také nejvíce fotografovaných mostů v Benátkách je Ponte di Rialto, který si můžete prohlédnout při plavbě na tradiční gondole. Tvář Benátek je zrcadlem umění a kultury sahající od hlavního benátského kostela San Marco z 10. století přes renesanční dóžecí paláce až po sochy a artefakty moderního umění.

Dovolená v Benátkách

Okolí, které stojí za to poznat během dovolené v Benátkách

Nechte se přitáhnout jedinečnou atmosférou Benátek, můžete obdivovat domy v Burano, které se jako pestré perly na provázku seřadily kolem hlavní silnice, nebo se nechat inspirovat historickým šarmem ve starých uličkách Trevisa. Rekreační domy v Itálii vám padnou do noty! O něco západněji se nachází zlaté město Vicenza, zatímco městečko Bassano del Grappa, kde se vyrábí nejen proslulá grappa, leží na severu regionu. K dostání je zde také vynikající med a žádané hříbky Portobello.