Fakta o Itálii

Proč jsou rekreační domy Itálie stále v kurzu?

Dovolená v Itálii u moře je prima

Díky ubytování Itálie od NOVASOL si přiblížíte historické klenoty a ochutnáte ničím nerušenou relaxaci na pláži u moře. Dovolená v Itálii, to je záruka kulturního, sportovního a společenského vyžití v jakoukoliv roční dobu. Léto plné sluníčka patří koupání, surfování, windsurfingu, horolezectví i pěší turistice. Zima se nese v duchu lyžování a romantických chvilek u krbu. Itálie má rozlohu 1 301 277 km2 a žije v ní 57, 5 milionů obyvatel. Měnou je Euro a domluvíte se zde italsky, německy, francouzsky, slovinsky a anglicky. Sever ovlivňuje středoevropské klima, střed a jih ovládají středozemní klimatické vlivy. Hlavní město Řím je domovem asi pro 2, 5 milionů obyvatel. Cennostmi země jsou Benátky, Milano, Neapol, Janov i Verona. Turisté si oblíbili zdejší rekreaci díky písečným plážím s pozvolným vstupem do vody, nočnímu životu, chutné pizze a lahodné zmrzlině.

Pořád se nemůžete rozhodnout, kam na dovolenou do Itálie?

Atraktivní prázdninové domy Itálie od NOVASOL jsou rozprostřeny po celém území tohoto unikátního státu. Turisté ocení jejich komfort a moderní vybavení. Abruzzo vás zavede do Apenin, podhorských vesniček a národních parků. V Apulii spatříte vápencové útesy, písečné pláže a hrad Castel del Monte. Matera, pevnost Castello Tramontano a Tyrhénské moře, to je Basilicata. Friuli je rájem lyžařů. Kalábrie uhrane historickými městy a potápěním. Ostrov Capri, Amalfské pobřeží, Neapol a Sorrento symbolizují Kampánii. Region Lazio přitahuje Římem a sportovními akcemi. V Ligurii vás zláká pobřeží Riviera dei Fiori či chuť vína. Marche upoutá přírodními divy a Jaderským mořem. Severoitalská jezera vybízejí ke koupání a vodním sportům. Sicílie je královstvím letní relaxace u moře. Poznání měst Florencie, Siena, Arezzo či Pisa vás čeká v Toskánsku.

Umbrie ukrývá Trasimenské jezero. Národní park Gran Paradiso, Mont Blanc a Matterhorn, to je Valle d´Aosta. Veneto dominuje Benátkami a jezerem ledovcového původu Lago di Garda.

Proč je ubytování Itálie žhavým tipem?

Ať už zvolíte prázdninový pobyt v jakékoliv části tohoto státu, nikdy nešlápnete vedle. S NOVASOL si zpříjemníte chvíle odpočinku u moře výhodami Itálie. Dovolená v Itálii je spjata s kulturním tepem a památkami. V tomto ohledu vás zaujme nabídka apartmánů City of Art a rekreační domy podél středověké poutní cesty Via Francigena. Nikdo neodolá panoramatickému výhledu a dosažitelnosti písečných pláží. Ani milovníci domácích mazlíčků nepřijdou zkrátka. Svou rekreaci si mohou užít v chalupách označených PET či PET FRIENDLY.

Jak získat apartmány Itálie během pár chvil?

Prahnete-li po letní dovolené v Itálii, máte vyhráno. NOVASOL představuje prázdninové pronájmy ve vysokých standardech. Záleží jen na vás, zda požadujete vlastní bazén, vířivku, saunu, krb, klimatizaci anebo moderně vybavenou kuchyni. Rodiny s malými dětmi se nechají inspirovat nabídkou ubytování v historických vesnicích. Rázem se ocitnou daleko od ruchu velkoměst v příjemném objetí přírody. Romantika, chuť vína a domácí speciality, to je pobyt na venkovské usedlosti poblíž vinic. Rádi byste vyrazili na dovolenou Itálie s kamarády? Objednejte si dvojdomek San Gimignano s bazénem, zahradní sprchou, velkou terasou se zahradním nábytkem a lehátky, který leží v blízkosti tenisového kurtu, golfového hřiště a termálních lázní!

Na dovolenou do Itálie jedině s NOVASOL!

Ať se chystáte na rodinnou dovolenou do Itálie anebo do jiné větší evropské země, vždy počítejte s bezproblémovým ubytováním a vřelým přijetím. Máte-li pocit, že během vaší vytoužené rekreace vše neprobíhá podle představ, oslovte správce či majitele prázdninového pronájmu anebo kontaktujte servisní kancelář. Ihned budete přesměrováni do rakouského střediska, kde vám zkušení pracovníci zodpoví jakékoliv otázky. Samozřejmě se můžete obrátit i na zákaznickou centrálu v Dánsku na telefonu 0045 97 97 57 57. Jestliže máte důvěru v českou servisní kancelář, je vám k dispozici po celý týden 09:00 – 20:00 na telefonním čísle +420 222 311 715 či na emailu novasol@novasol.cz!

Už víte, proč je dovolená v Itálii špička?

Malí a velcí výletníci se nebudou na dovolené v Itálii nikdy nudit! Vodní radovánky, jako jsou koupání, surfování, jízda na skútru a vodních lyžích, windsurfing, potápění se odehrávají v Jaderském, Tyrhénském, Ligurském, Jónském a Středozemním moři. Kompletní délka pobřeží činí asi 7 600 km. Horská turistika, trekking, horolezectví, letecké i adrenalinové sporty jsou populární kolem známých vrcholů Matternhorn, Monte Rosa v oblasti Dolomit. Rodiny s malými dětmi, starší generace a zamilované páry osloví okružní jízdy lodí kolem majestátné přírody a historických klenotů. Nejmenší členové rodiny se pobaví v aquaparcích a akváriích. Gardaland Park, Leolandia, Mirabilandia, Aqualandia a Etnaland patří k nejatraktivnějším.

Nejlepší zábava na dovolené v Itálii!

Na dovolené v Itálii je zábava ve dne v noci. Když si rezervujete vily u moře Itálie, můžete se zúčastnit lidových slavností a festivalů. Za zmínku stojí Palio di Siena, historické dostihy na antickém náměstí Del Campo. Akce probíhá každoročně 2. července a 16. srpna. Florenc osloví historickým fotbalovým zápasem v kostýmech z 16. století. Giostra del Saracino, střílení kuší v Arezzu, upoutá antickými kostýmy. Milovníci hudby se pobaví na operní sezóně Verony v červnu a srpnu. Jazzová muzika zazní na Umbria Jazz v červenci. Divadelní scéna, festivaly populární hudby, závody regat v Pise anebo karneval v Benátkách patří k velkým favoritům. Jedinečné magnety UNESCO patří k největším lákadlům země. Kroky turistů vedou k vápencovým obydlím Trulli v Apulii, prehistorickým skalním domům Sassi di Matera. Při pohledu na Benátky s lagunami, botanickou zahradu v Padově a město Verona budete okouzleni. Křesťanské pamětihodnosti Ravenny, renesanční perly Ferrary a delta řeky Po, patří k významným turistickým cílům.

Dovolená v Itálii? Seznamka s historií země?

Rekreace v božské Itálii není jen lenošení na pláži, vodní sporty a noční život. Tato divukrásná země se pyšní zajímavou historií naplněnou důležitými mezníky lidstva. Nejslavnější éra začala založením Říma v roce 753 př. n. l. V roce 450 př. n. l. vznikl první zákoník a v letech 264 – 133 se stává Řím obrovskou mocností. V r. 311 uznal císař Konstantin křesťanství a v r. 800 je obnovena Západořímská říše. V letech 1796 – 1815 byla země pod francouzským područím a 1815 – 1870 probíhalo období národního sjednocení. V r. 1914 vstoupil stát do první světové války a v r. 1940 do druhé světové války. Následuje členství OSN, NATO, Rady Evropy, EU, Schengenského prostoru a Eurozóny. Dovolená v Itálii vás uhrane živoucím dotekem historie ve všech možných podobách.

Kam za přírodními perlami na dovolené v Itálii?

Stát ležící v jižní Evropě na Apeninském poloostrově hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Dokonce se může pochlubit dvěma městskými státy, Vatikánem a San Marinem. Turisty z celého světa přitahují přírodní drahokamy země, Dolomity, Monte Baldo s jezerem Lago di Garda, ledovcový štít Cima Solda, řeka Rio del Lago, úchvatné Liparské ostrovy, sopky Vesuv a Etna, korkové duby na Sardinii, přírodní park Cinque Terre anebo Mesinský průliv. Když zmíníme čarovné pláže Porto Nuovo u Lupetto v Apulii, Rena Bianca u Santa Teresa Gallura, Lido al Sabbione u San Vito Lo Capo na Sicílii, Biodola a Procchio na Elbě či Le Bombarde u Fertilia na Sardinii, okamžitě se přenesete na písečné koberce plné slunce. Apartmány Itálie vás oslní svým pohodlím!

Jak se poprat s celními předpisy na dovolené v Itálii?

Před odjezdem na dovolenou do Itálie si ještě jednou zkontrolujte cestovní doklady, jako jsou cestovní pas, občanský průkaz, kartička zdravotní pojišťovny. Chystáte-li se na cestu autem, ověřte platnost řidičského a technického průkazu a zelené karty. Automobil je nutné opatřit výstražným trojúhelníkem a reflexní vestou. Pamatujte, že si do apartmánů Itálie můžete dovézt 800 ks cigaret nebo 400 ks cigaret o hmotnosti 3g/ks, 200 ks doutníků či 1 kg tabáku. Alkohol mohou převážet pouze turisté starší 17 let. Dovoz benzínu v kanystru nelze uskutečnit. Rádi byste strávili dovolenou ve vile u moře Itálie s domácím mazlíčkem? Psi a kočky musí být opatřeni psím pasem, mikročipem a očkováním proti vzteklině.

Proč prvotřídní rekreační domy Itálie v režii NOVASOL?

Oddejte se exkluzivní relaxaci u moře v prázdninových domech Itálie a naberte energii do náročných dní. Koupání a lenošení na písečných plážích, potápění, surfování, ale i horolezectví, cyklistika a poznání prastarých divů přírody i architektury vás plně zabaví. V každém případě nesmíte minout skalní kresby ve Val Camonice, konvent a kostel Santa Maria Grazie v Miláně, renesanční Florencii, Benátky s lagunami, osmiboký hrad Castel del Monte, katedrálu v Modeně, botanickou zahradu v Padově, šikmou věž v Pise, Syrakusy, dominanty Říma. Deset dní před popeleční středou vyrazte na Benátský karneval. Světově proslulý rej masek uhrane všechny vaše smysly. Věřte, že je dovolená v Itálii s NOVASOL ideální volbou pro celou rodinu.