search

Ubytování v Kampánii

Ubytování v Kampánii patří k nejkrásnějším zážitkům

Po celém regionu se nabízejí nádherná místa ke koupání, tyrkysové moře a malebné panorama skalnatého pobřeží a plantáží citroníků. Dejte svému odpočinku nový rozměr a vydejte se za pohodlím ubytování v Kampánii. Ostrovy jako Capri či Ischia patří ke Kampánii stejně jako zvučná jména Amalfi, Positano, Sorrento, Neapol… Zkuste tady ubytování v Itálii a nezfalšovaná pohostinnost domácích a krása okolí s nesčetnými stopami antických dob vás nadchnou. Jedná se např. o řecký chrám v Paestumu nebo římské město Pompeje pohřbené pod lávou, typické rysy regionu Kampánie, díky nimž stojí za návštěvu.

Ubytování v Kampánii

Amalfské pobřeží, od Positana po Amalfi

Positano je tak malebné městečko, že z moře vypadá jako velký betlém, kaskáda barevných domečků posázených po úbočí. Úzké uličky plné krámků prudce klesají a sbíhají se na pláži Marina Grande. Kouzelné jsou i ostatní pláže Positana, všechny dostupné pěšky během pár minut: Fornillo, Fiumicello, Arienzo. Hlavním centrem a historickým duchem pobřeží je Amalfi. Impozantní dóm z 9. století má unikátní barevnou fasádu zdobenou emailem a mozaikou a také pozlacený tympanon. Amalfi se proslavilo i ruční výzdobou papíru v údolí Valle dei Mulini. Při ubytování v Kampánii se skvěle pobavíte Přímořské letovisko Minori s růžovými domky, které dominují malé pláži, si jako místo odpočinku vybrali již Římané, o čemž svědčí např. rozsáhlý archeologický komplex Villa Romana z 1. století. Maiori se svou předlouhou pláží a krásným pobřežím představuje nejznámější turistický bod oblasti s pozuruhodným skalním komplexem Santa Maria de Olearia, klášterem benediktínek. Lodí lze navštívit jeskyně Grotta Sulfurea a Grotta Pandora, druhá z nich ukrývá nádhernou scenérii tvořenou rostoucími krápníky a smaragdově zelenou vodou.

Salerno a Cilento

Srdcem města Salerno je středověká čtvrť , jejíž hlavní tepnou je ulice Mercanti. Chloubou města je Dóm z 11. století zasvěcený sv. Matyášovi a jedno z nejdelších nábřeží v Itálii nábřeží Trieste. Blízko Salerna se nachází Pontecagnano, první plážové středisko na Salernském pobřeží. Rekreační domy v Itálii jsou pro vás cestou do ráje! Proslulé Paestum představuje jeden z nejvzácnějších italských archeologických klenotů. Podle legendy bylo postavené Argonauty, ale ve skutečnosti bylo Paestum založeno Sibary v 7. stol. př.n.l.. Jeho původní název byl Poseidonia a brzy se stalo nejvýznamnějším centrem Středomoří. Největší krásou archeoparku jsou 3 dórské chrámy z 5. stol. př.n.l.: Neptunův chrám, Bazilika, Ceresin chrám (Noční prohlídky v Paestum jsou fantastické!). Cilento vás uchvátí strmými útesy, které se vrhají do jiskřivého moře, bělostnými plážemi (např. v Acciaroli nebo Asceu), malými středověkými městečky přichycenými na skalách (Castellabate, Pollica) a nedotčenou přírodou (národní park Vallo di Diano). Je to jedno z nejkrásnějších pobřeží Itálie.

Hity ubytování v Kampánii: Neapol a Vesuv

Břichem Neapole je historické řecko-římské centrum, které má půdorys šachovnice rozdělené třemi silničními osami, tzv. decumani, seříznutými do pravého úhlu ulicemi zvanými cardini (nenechte si ujít náměstí Gesú Nuovo, kostel Santa Chiara, palác Palazzo Folomarino della Rocca, muzeum MADRE...). Vily u moře v Itálii jsou přizpůsobeny potřebám turistů. Mohutná pevnost Castel Nuovo má půdorys lichoběžníku a je obklopena příkopem, kde byly položeny základy 5 cylindrickým věžím. Arco di Trionfo (Vítězný oblouk) je vstupem do hradu a jeho největší ozdobou. Profilu pobřeží dominují lávové hradby nejstaršího hradu města Castel dell´Ovo, který se tyčí na ostrůvku Megaride proti slavné čtvrti Santa Lucia. Z Dělové terasy, která se nachází na nejvýše položeném místě hradu, se otevírá úžasný pohled na celý Neapolský záliv. Kdo řekne Vesuv, řekne Kampánie. A Muntagna (hora) je jméno, jímž obyvatelé Neapole nazývají nejznámější sopku světa. Vesuv je jediná činná sopka na kontinentální Evropě (poslední erupce byla zfilmována spojeneckými vojsky v roce 1944), jejíž ničivá erupce v roce 79 n.l. zničila antická města Pompeje, Herkulaneum a Stabia.

Ostrovy Neapolského zálivu

Prócida, nejmenší a nejméně známý z ostrovů, si dodnes uchoval svou osobitou středomořskou identitu. Nejvyšší část ostrova Terra Murata, zvláštní čtvrť nebo město, ve které se nacházejí středověké domy se dvory a zahradami, kostely, paláci a hradem, zůstala nedotčena téměř 300 let. Ubytování v Kampánii uspokojí malé i velké cestovatele! Nejlepší místo na koupání je Marina di Chiaiolella, krásná zátoka uzavřená výběžkem Santa Margherita Vecchia. Kromě přírodních krás a mořských pláží, to jsou lázně, díky nímž je Ischia nedolatelným cílem turistů v Itálii. Tradice terapeutických využití termominerálních vod je tisíce let stará a přispěla k proslavení ostrova na celém světě. Mytická pláž Citara je jednou z nejkrásnějších na celém ostrově stejně jako pláž Maronti posetá vodními prameny. Jedním z prvních obdivovatelů ostrova Capri byl římský císař Tiberius, který zde strávil poslední léta svého života. -Nejdůležitějším centrem celého ostrova je Capri, dosažitelné z Marina Grande autobusem, taxi nebo lanovkou. Nejznámější procházka po Capri nás dovede na belvedere di Tragara (vyhlídka), stinné náměstíčko s výhledem na Faraglioni a Marina Piccola.