search

Dovolená v Amalfi

Ubytování v Kampánii, rekreační domy a vily v Itálii

Skvostné Amalfi prostě musíte vidět

Pohádkové, kouzelné, jedinečné. Tak působí městečko Amalfi rozkládající se na okázalém skalisku, vyrůstajícím přímo z Tyrhénského moře v úchvatném italském kraji Kampánie. Zajistěte si u nás ubytování v Kampánii a vydejte se prožít strhující prázdniny, na které budete vzpomínat celý život. Amalfi okouzluje návštěvníky především pitoreskní středověkou architekturou tajemných křivolakých uliček, kamenných domků a velkolepých sakrálních památek. Během dovolené v Itálii tady však určitě využijete i nádherné pláže přilehlých divokých, rozeklaných břehů. Díky jedinečnosti okolní přírody byl celý pobřežní pás Amalfi zařazen na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO.

Svůdné město a jeho lákadla

Historie Amalfi sahá až do devátého století, kdy zde vznikla námořní republika. Úžasné historické centrum je soustředěno kolem výstavní promenády Lungomare dei Cavalieri, jež vede od přístavu k centrálnímu náměstí Piazza Duomo s renesanční Fontánou del Poppo a monumentálním románským dómem San Andrea. Zkuste naše vily s bazénem v Itálii a podívejte se též do slavné metropole Kampánie, do pozoruhodného města Neapol. Své návštěvníky fascinuje již od osmého století před naším letopočtem. Mimo řady antických staveb, romantického přístavu a mnoha středověkých kostelů nabízí i tři mohutné hrady Castel dell'Ovo, Castel Sant'Elmo a Castel Nuovo.

Poznávací cesta na Vesuv

Nedaleko Neapole se tyčí patrně nejznámější evropský vulkán Vesuv. Celých 1 279 metrů vysoká, dosud činná sopka vybuchla naposledy roku 1944 a od té doby odpočívá. Neváhejte se proto vydat ze svého apartmánu v Amalfi nenáročnou turistickou trasou až na její vrchol. Pohled přímo do sopečného kráteru je opravdu jedinečným zážitkem. Nejkatastrofičtější erupce Vesuvu, vzdáleného od Amalfi vzdušnou čarou asi 30 kilometrů, proběhla v roce 79 našeho letopočtu. Pod nánosy magmatu a popela doslova pohřbila dvě dnes proslulé turistické atrakce, města Pompeje a Herculaneum. Ze svého prázdninového domu v Kampánii se však můžete vypravit i do dalších akvarelových městeček amalfského pobřeží, do krásných měst Sorrento a Salerno, do kopců Apenin či na slavný zámek Caserta.